Energy Junior Cup 2021

Liczba odwiedzających: 318
W minioną sobotę belska hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościła najlepsze junorskie drużyny w kraju. W turnieju "The Energy Junior Cup Belsk Duży 2021" wystąpili młodzi siatkarze PGE Skry Bełchatów, Lechii Tomaszów, MKS MDK Warszawa i miejscowi IV-ligowcy z Volley SKK Belsk Duży.
W pierwszym meczu gospodarze podejmowali Lechię Tomaszów. Spotkanie gładko wygrali goście 0:2 (19:25, 23:25). W kolejnym meczu spotkali się siatkarze Skry Bełchatów i MKS MDK Warszawa. Po zaciętym tiebreaku zwyciężyli warszawianie 1:2 (15:25, 25:21, 15:17). Spotkanie obfitowało w wiele fenomenalnych zagrań, ale i  "spięć" pod siatką. W decydującej fazie meczu sędziowie zmuszeni byłi ostudzić emocje wręczając po czerwonej kartce zawodnikom rywalizujących zespołów. W trzecim meczu turnieju Lechia Tomaszów wygrała ze Skrą Bełchatów 2:0 (25:20, 25:16). Na wynik spotkania i słabszą dyspozycje bełchatowian z pewnością mogły mieć wpływ emocje z poprzedniego meczu. Czwarty mecz to rywalizacja pomiędzy Volley SKK Belsk Duży i faworyzowanym zespołem MKS MDK Warszawa. Po przegranym pierwszym secie do 20 nikt nie spodziewał się, że gospodarze potrafią odwrócić losy spotkania. Po koncertowej grze w kolejnych partiach belszczanie zwyciężają kolejno do 15 i 12 wygrywając spotkanie 2:1 (20:25, 25:15, 15:12). Był to najlepszy mecz gospodarzy w historii występów pod szyldem Volley SKK Belsk Duży. W piątym meczu, dotychczasowi liderzy turnieju siatkarze Lechii Tomaszów, nieoczekiwanie gładko ulegli MKS MDK Warszawa 0:2 ( 18:25, 15:25). Przegrana tomaszowian spowodowała, że zrównali się punktami z młodymi siatkarzami z Warszawy i o zwycięstwie w turnieju decydowało "ratio setowe" czyli stosunek setów wygranych do przegranych. Ostatecznie, pomimo przegranego meczu, lepszy bilans  uzyskali siatkarze Lechii Tomaszów zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju. Stawką ostatniego meczu pomiędzy Volley SKK Belsk Duży, a faworyzowaną PGE Skrą Bełchatów było trzecie miejsce w turnieju. Pierwszy set łatwo wygrywają bełchatowianie do 22 i ponownie mało kto wierzy w wygraną miejscowych. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu belszczanie pokazali sportowy charakter i walkę o każdą piłkę. W drugim secie po fenomenalnej grze zwyciężają do 17 i w tiebreaku do 11. Ostatecznie gospodarze zapisują na swoje konto kolejne 2 punkty po wygranej 2:1 (22:25, 25:17, 15:11). Należy podkreślić, że pod nieobecność trenera Kamila Trzcińskiego przez cały turniej zespołem kierował Krzysztof Małachowski.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA THE ENERGY JUNIOR CUP BELSK DUŻY 2021
I - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
II - MKS MDK Warszawa
III - Volley SKK Belsk Duży
IV - PGE Skra Bełchatów
MVP turnieju wybranym został Jakub Strawiński z KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.
Finałem siatkarskich zmagań było wręczenie przez Wójta Gminy Belsk Duży - Władysława Piątkowskiego pamiątkowych pucharów i medali dla zawodników i trenerów. Sobotni turniej odbył się dzięki szczególnemu zaangażowaniu i kontaktom z siatkarskimi potentatami Pana Krzysztofa Małachowskiego - prezesa stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą. Organizatorzy dziękują sponsorowi tytularnemu - firmie "The Energy Fotowoltaika", firmie  Ferrero Polska oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego i sportowego turnieju. 
Wszystkie mecze odbyły się bez udziału publiczności z zachowaniem wszelkich zasad i wymogów sanitarno - epidemicznych.