Mistrzostwa Gminy Belsk Duży w Tenisie Stołowym

Data: 22.04.2024 r., godz. 19.20    60
Znamy mistrzów Gminy Belsk Duży w tenisie stołowym
W niedzielę 21 kwietnia 2024 roku hala belskiego GOSiR-u gościła tenisistów stołowych, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Gminy Belsk Duży. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski.
Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, a w najliczniejszej open wystąpiło ponad dwudziestu tenisistów, którzy podzieleni zostali na dwie grupy pięcio i sześcioosobowe. Najlepsi awansowali do dalszej fazy rozgrywek z których zwycięzcy zagrali w półfinałach i następnie  w finałach.

Mecz o 3 miejsce kat. open
Tomasz Tkaczyk - Grzegorz Zwierzyniecki 3:1 (9:11, 12:10, 11:8, 11:9)
Finał open
Dariusz Oracz - Tomasz Stępień 3:1 (8:11, 11:8, 11:3, 11:6)

Klasyfikacja końcowa kategorii open:
Mistrz Gminy Belsk Duży 2024 - Dariusz Oracz
V-ce Mistrz Gminy Belsk Duży 2024 - Tomasz Stępień
III miejsce - Tomasz Tkaczyk

Niezmiernie ciekawie przebiegały rozgrywki młodych zawodników z rocznika 2011 w których zwyciężył Adam Rup. Pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Igor Pietrzak i Paweł Sadłowski. Wśród najmłodszych tenisistów triumfował Stanisław Knap. Drugi był Rusłan Kliusa, a trzeci Piotr Tul.

W kategorii kobiet mistrzynią Gminy Belsk Duży została Weronika Zawadzka pozostawiając w pokonanym polu Klaudię Sobczak (II miejsce) i Marię Nowak (III miejsce).

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki nagrodzeni zostali pucharami i pamiątkowymi medalami, które wręczył Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski przy udziale Igi Czernickiej i Tomasza Wesołowskiego, którzy pełnili rolę sędziego głównego i biura zawodów.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za wysoki poziom sportowy, a w szczególności dla najmłodszego uczestnika Szymona Rupiewicza, który również nagrodzony został pamiątkowym medalem i słodkim upominkiem.