W meczu na szczycie lider zdecydowanie lepszy od wicelidera

Data: 11.03.2024 r., godz. 17.30    124
Pewna wygrana siatkarzy ProNutivy w 16. kolejce 1. Ligi MWZPS
W 16. kolejce 1. Ligi MWZP siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży na własnym parkiecie podejmowali wicelidera SPS Radmot Jedlńsk. Przed niedzielnym meczem podopieczni trenera Jacka Skroka zajmowali drugą pozycję i tylko wygrana dawała szanse na utrzymanie tej lokaty. Gospodarze spotkanie mogli potraktować treningowo i jako formę przygotowań  do kwietniowych baraży, gdyż wcześniej zapewni sobie zdecydowane  zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.
W pierwszym secie żadna z drużyn przez dłuższy czas nie potrafiła wypracować przewagi (7:6, 10:8). Najciekawiej zrobiło się pod koniec pierwszej odsłony w której to przy stanie 17:18 dla gości, na zagrywce stanął Wojciech Przybylski. Od tego momentu przyjezdni nie zdołali zakończyć punktowo żadnej akcji, a miejscowi dzięki skutecznej grze w defensywie potrafili wyprowadzać efektowne kontry. Punkt na wagę seta siatkarze z Belska Dużego zdobyli dzięki kolejnemu punktowemu blokowi (25:18).
W drugą partię lepiej weszli siatkarze z Jedlińska, którzy wypracowali dwupunktową  przewagę (5:7,6:8), ale w środkowej fazie seta gra ponownie się wyrównała (14:14, 17:17). Przy stanie 19:20 w polu zagrywki dobrze popracował Maks Taracha, który posłał asa, a następnie, Kuba Sygitowicz skuteczną  kiwką zdobył punkt na 23:20. Niewiele pomagały przerwy na żądanie szkoleniowca gości, które nie wybiły z rytmu miejscowych. Drugą odsłonę efektownym atakiem ze skrzydła zakończył Kuba Woźniak (25:22).
W trzecim secie względnie wyrównana gra toczyła się do stanu 8:8. Po asach serwisowych Kuby Gontarza i Łukasza Zugaja podopieczni trenera Kamila Majewskiego sukcesywnie budowali przewagę (12:9, 14:10). Udane zagrania w ataku Kuby Sygitowicza i kolejny punktowy blok Kuby Gontarza wyprowadził miejscowych na sześciopunktowe prowadzenie (19:13) i wiadomym było, że tego meczu nie można przegrać. Po niespełna 80 minutach spotkanie efektownym atakiem z prawego skrzydła zakończył Wojciech Przybylski (25:21).
Niedzielny mecz w niczym nie przypominał spotkania z listopada ubiegłego roku w którym to drużyny  pokazały się ze zdecydowanie lepszej strony. Szczególnie zawiedli goście, którzy bez kluczowego zawodnika tracą siłę w ofensywie i stają się przeciętnym zespołem. Gratulacje dla drużyny reprezentującej gminę Belsk Duży, który kolejny raz pokazała, że w tym sezonie nie ma sobie równych.
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży są niepokonani we własnej hali od 7 listopada 2022 roku, a w tegorocznych rozgrywkach zwyciężyli po raz piętnasty.
Nagrodą najlepszego zawodnika meczy (MVP) wyróżniony został Kuba Gontarz. Statuetkę wręczył Pan Karol Maciak - wiceprezes Banku Spółdzielczego w Belsku Dużym, który  był patronem niedzielnego meczu.
ProNutiva SKK Belsk Duży - SPS Radmot Jedlińsk 3:0 (25:18, 25:22, 25:21)

sekretarz - Ryszard Kosiec

Siatkarzom ProNutivy do zakończenia sezonu ligowego pozostały dwa spotkania. W najbliższy czwartek 14 marca 2024 roku podopieczni trenera Kamila Majewskiego zagrają na wyjeździe z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.
Na ostatni mecz 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów sezonu 2023/2024 zapraszamy do hali belskiego GOSiR-u 24 marca 2024 roku na godz. 17:00. Przeciwnikiem siatkarzy z Belska Dużego będzie zespół UKS Orlęta Raszyn. Spotkanie będzie okazją do wręczenia złotych medali za zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Serdecznie zapraszamy.