Bez niespodzianki w niedzielnym meczu siatkarzy

Data: 26.02.2024 r., godz. 16.45    195
Siatkarze belskiej ProNutivy z kolejnym zwycięstwem w 1 Lidze Mazowieckiej Mężczyzn
W 14. kolejce siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży na własnym parkiecie podejmowali Huragan Stare Babice. W niedzielne popołudnie w hali belskiego GOSiR-u nie doszło do niespodzianki na jaką liczyli goście, którzy jako jedyni w tym sezonie pokonali podopiecznych Kamila Majewskiego.
Początek pierwszego seta pokazał, że mecz może być jednostronnym widowiskiem i tak też się stało. Po trudniej zagrywce Wojciecha Przybylskiego i autowym ataku przyjezdnych belszczanie wyszli na prowadzenie 7:4. W środkowej fazie seta po ataku ze środka Macieja Marchewki i efektownej kiwce Jana Sosnowskiego przewaga wynosiła już siedem punktów (19:12). Siatkarze ze Starych Babic razili nieskutecznością w ataku i dużą liczbą strat w polu zagrywki. Punkt na wagę  seta zakończył atakiem z prawego skrzydła Kuba Wożniak (25:17).
Podobny przebieg miała druga partia w której siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży szybko zbudowali solidną przewagę ( 6:3, 8:4). Po dwóch asach serwisowych Kuby Powałki i kolejnym autowym ataku gości prowadzenie wzrosło do siedmiu oczek (11:4). Zespół ze Starych Babic po chwilowych problemach w przyjęciu i kończeniu pierwszych akcji przez miejscowych, próbował odrabiać straty (14:10), ale końcówka zdecydowanie należała do gospodarzy co poskutkowało wygraną do 18.
Przed trzecim setem licznie zebrani kibice zastanawiali się czy specjaliści o tie-breaków - sześć spotkań w tym sezonie z udziałem zespołu ze Starych Babicach rozstrzygało się po pięciu setach - są w stanie odmienić losy meczu, a przede wszystkim znacząco poprawić grę. Tym razem niespodzianki nie było i goście jedynie do stanu 4:4 byli w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym liderom. Po punktowym bloku Kuby Woźniaka (14:8) i kolejnym skutecznym ataku ze środka Macieja Marchewki (18:11) inny wynik niż wygrana gospodarzy nie był brany pod uwagę. Spotkanie po siedemdziesięciu minutach zakończyli goście po kolejnym błędzie w polu zagrywki (25:17).
Niedzielne spotkanie sportowo nie było szczególnie spektakularnym widowiskiem, ale pokazało siłę drużyny z Belska Dużego i różnicę w siatkarskich umiejętnościach rywalizujących drużyn. Cieszy wysoka dyspozycja i stabilna forma, a przede wszystkim  zdolność do koncentracji w rywalizacji ze słabszym przeciwnikiem.
Nagrodę MVP niedzielnego meczu otrzymał środkowy belskiej ProNutivy Maciej Marchewka. Statuetkę wręczyła Marlena Przybytniak - zastępca dyrektora ZGK w Belsku Dużym wraz z Martą Marchewką.
ProNutiva SKK Belsk Duży - iProArt Huragan Stare Babice 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)

Przebieg meczu:

I set: 5:3, 10:8, 15:11, 20:13, 25:17
II set: 5:3, 10:4, 15:10, 20:12, 25:18
III set: 5:4, 10:6, 15:8, 20:12, 25:17

ProNutiva SKK Belsk Duży: Kuba Wożniak 1, Maciej Marchewka 2, Kuba Gontarz 10, Kuba Powałka 10, Jan Sosnowski 11, Wojciech Przybylski 40, Paweł Rutecki 8 - libero oraz Łukasz Zugaj - kapitan, Paweł Szczepaniak, Kuba Nieora, Maksymilian Taracha, Kuba Sygitowicz, Antoni Milczarski - libero. Trener: Kamil Majewski.