Na półmetku rozgrywek wygrane Galaktikos i Marceli Team

Data: 19.02.2024 r., godz. 16.30    328
Po pierwszej rundzie Galaktikos na prowadzeniu w Belskiej Lidze Siatkówki
W niedzielę 18 lutego 2024 roku siatkarze biorący udział w BLS rozegrali ostatnią kolejkę rundy podstawowej.

W pierwszym spotkaniu AS Galaktikos po niezwykle wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonał Sad Team. W mecz lepiej weszli dotychczasowi liderzy, którzy pierwszego seta wygrali do 20. W kolejnych odsłonach żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi pozwalającej zamknąć spotkanie za trzy punkty i tym samym kibice zebrani w hali GOSiR zobaczyli kolejnego tie-breaka. W decydującym secie więcej jakości pokazała doświadczona drużyna Galaktikos wygrywwając do 9.
AS Galaktikos - Sad Team 3:2 (25:20, 23:25, 25:13, 22:25, 15:9)

Zdecydowanie mniej emocji było w drugim spotkaniu w którym Marceli Team gładko pokonał Volleyball Stars. Zwycięstwo ubiegłorocznych wicemistrzów ligi w żadnej fazie meczu nie było zagrożone, a zdobyte trzy punkty w pełni zasłużone.
Marceli Team - Volleyball Stars 3:0 (25:16, 25:14, 25:21)

5. kolejka była ostatnią przed rundą rewanżową. Na półmetku rozgrywek prowadzenie w tabeli utrzymał Galaktikos, który w czterech spotkaniach uzbierał 10 punktów nie przegrywając żadnego meczu. Na fotel wicelidera wskoczył Marceli Team, który o jeden  punkt wyprzedza Setkarzy. Tegoroczne rozgrywki mają niezwykle wyrównany poziom. Tylko jedno z dziesięciu rozegranych spotkań skończyło się wynikiem 3:0  (sześć meczy 3:2, trzy mecze 3:1 i jeden 3:0). Serdeczne gratulacje dla zawodników i wszystkich kibiców amatorskiej siatkówki.