Trzynastka szczęśliwa dla siatkarzy ProNutivy

Data: 12.02.2024 r., godz. 16.30    87
W 13. kolejce Ligi Mazowieckiej Seniorów siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży pokonują RAS 6 Szydłowiec
Siatkarze belskiej ProNutivy po raz dwunasty w sezonie, a ósmy z rzędu dopisują na swoje konto trzy punkty, tym razem po zwycięstwie nad drużyną z Szydłowca. W wyjazdowym spotkaniu lider tabeli podejmował piątą drużynę ligi. W meczu pierwszej rundy 29.10.2023 roku zwyciężyli podopieczni trenera Kamila Majewskiego (3:1) i na podobny wynik liczyli kibice belskiego zespołu.
W niedzielny mecz lepiej weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 3:0. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a dzięki dwóm asom serwisowym Łukasza Zugaja przyjezdni objęli prowadzenie 8:11. W tej fazie seta siatkarze z Szydłowca nagminnie popełniali błędy w zagrywce, ale nie tracili kontaktu z przeciwnikiem (17:21, 22;23). Pierwszego seta efektowym atakiem z drugiej piłki zakończył Łukasz Zugaj, który z czterema asami serwisowymi na koncie  był zdecydowanie najjaśniejszą postacią w zespole ProNutivy (22:25).
Drugi set to pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez siatkarzy z Belska Dużego. Systematycznie powiększana przewaga punktowa (9:10, 13:15, 17:21) i efektowne zakończenie asem serwisowym przez Kubę Nieorę.
Z dotychczasowego przebiegu meczu wynikało, że gospodarze nie mają atutów do równorzędnej gry, ale seryjne błędy w przyjęciu i chwilowa dekoncentracja gości spowodowała, że w trzecim secie trybuny w Szydłowcu ożyły. Podopieczni trenera Grzegorza Nowaka szybko wypracowali przewagę (10:7, 15:10) i pewnie wygrali do 20.
W czwartej partii siatkarze ProNutivy podrażnieni przegraną w poprzedniej odsłonie udowodnili, że był to tylko wypadek przy pracy. Już w początkowej fazie po dwóch asach serwisowych Kuby Sygitowicza i jednym Wojciecha Przybylskiego belszczanie wyszli na prowadzenie 5:10. Zdecydowana poprawa gry na przyjęciu powodowała większy komfort pracy rozgrywającego, który precyzyjnie obsługiwał zawodników kończących akcje. Po ataku ze środka Macieja Marchewki i punktowym bloku Kuby Powałki siatkarze ProNutivy prowadzili już 11:18. Gospodarze całkowicie stracili atuty z poprzedniego seta i w żadnym elemencie gry nie potrafili dorównać swoim rywalom. Punkt na wagę zakończenia meczu zdobył z pola zagrywki Kacper Szwajkowski i tym samym dwunaste zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Niedzielny mecz był kolejnym w którym trener Kamil Majewski dał odpocząć zawodnikom pierwszej "szóstki". Poza składem znaleźli  się podstawowy przyjmujący Kuba Woźniak i środkowy Maks Taracha, a Paweł Szczepaniak i Jan Sosnowski kibicowali drużynie z kwadratu dla rezerwowych. W bardzo ograniczonym zakresie czasowym zagrał również Kuba Sygitowicz.
Bardzo cieszy wygrana i wyrównany skład, który utrzymuje jakość gry pomimo licznych roszad kadrowych.

RAS 6 Szydłowiec - ProNutiva SKK Belsk Duży 1:3 (22:25, 19:25, 25:20, 14:25)

ProNutiva SKK Belsk Duży: Łukasz Zugaj - kapitan, Kuba Powałka, Maciej Marchewka, Kuba Nieora, Kacper Szwajkowski, Wojciech Przybylski, Antoni Milczarski - libero, oraz Paweł Szczepaniak, Kuba Sygitowicz, Kuba Gontarz, Jan Sosnowski, Paweł Rutecki - libero. Trener: Kamil Majewski.

Przebieg meczu:
I set: 5:2, 8:10, 11:15, 17:20, 22:25
II set: 5:4, 9:10, 13:15, 17:20, 19:25
III set: 4:5, 10:7, 15:10, 20:16, 25:20
IV set: 3:5, 5:10, 9:15, 12:20, 14:25

Kolejny mecz siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży rozegrają 25 lutego 2024 roku o godz. 17:00 w którym we własnej hali podejmą iProArt Huragan Stare Babice. Drużyna z powiatu warszawsko - zachodniego jako jedyna pokonała w tym sezonie podopiecznych trenera Kamila Majewskiego. Serdecznie zapraszamy i liczymy na udany rewanż.