Jedenasta wygrana w sezonie siatkarzy ProNutiva SKK Belsk Duży

Data: 05.02.2024 r., godz. 10.00    155
Siatkarze ProNutivy powiększają przewagę w ligowej tabeli po zwycięstwie nad MOS Iskra Warszawa
W niedzielę 4 lutego w hali belskiego GOSiR-u rozegrany został kolejny mecz 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów. W 12. kolejce liderujący zespół z Belska Dużego podejmował przedostatnią drużynę ligi MOS Iskra Warszawa. Trener Kamil Majewski dał szansę zmiennikom i tak w kwadracie dla rezerwowych pozostali podstawowy atakujący Paweł Szczepaniak i środkowy Maciej Marchewka, a dodatkowo poza składem znalazł się przyjmujący Kuba Sygitowicz.

W pierwszej odsłonie mocno zdeprymowani żywiołowym dopingiem goście już na początku popełnili cztery błędy w ataku co ustawiło przebieg seta. Po skutecznych akcjach w ataku Kuby Powałki i Kuby Wożniaka miejscowi prowadzili 13:8 i kontrolowali grę oraz systematycznie powiększali przewagę punktową. Po agresywnej zagrywce Łukasza Zugaja i nieprecyzyjnym przyjęciu gości, seta efektownym atakiem ze środka zakończył Kuba Gontarz (25:18).

Podobny przebieg miał drugi set w którym to siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży szybko wypracowali bezpieczną przewagę (3:1, 5:2). Siatkarze Iskry po punktowym ataku ze skrzydła próbowali odrabiać straty (8:6), ale na dłuższym dystansie nie radzili sobie z konsekwentną i skuteczną grą miejscowych. Po ataku Kuby Powałki i serii trudnych zagrywek Maksymiliana Tarachy belszczanie wyszli na prowadzenie 14:8. W drugiej fazie seta w drużynie ProNutivy nastąpiła zmiana na pozycji rozgrywającego, Jana Sosnowskiego zastąpił Łukasz Zugaj. W końcówce warszawianie poprawili zagrywkę (as serwisowy Michała Skilińskiego 24:18), ale ostatecznie kończąca akcja należała do podopiecznych trenera Kamila Majewskiego (25:19).

Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia w której przyjezdni po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie (1:3). W środkowej fazie seta gra była wyrównana, ale toczyła się pod lekkie dyktando gości (9:10, 14:15, 18:19). Podopieczni trenera Tomasza Kellera w końcówce mieli dwie szanse na rozstrzygnięcie seta na swoją korzyść, ale nie potrafili skończyć decydujących piłek. Ostatecznie trzecią partię po ataku z prawego skrzydła zakończył Wojciech Przybylski (27:25).

Organizatorzy oraz sponsor tytularny drużyny postanowili uhonorować najlepszych zawodników pamiątkowymi statuetkami. Nagrodą MVP meczu wyróżnieni zostali: Kuba Woźniak (Pronutiva SKK Belsk Duży) i Marcin Duda (MOS Iskra Warszawa). Dodatkowo nagrodę otrzymał libero belskiej drużyny Antoni Milczarski jako najlepszy zawodnik w meczach wyjazdowych. Nagrody wręczyli Jarosław Miałkowski - prezes Warszawsko - Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej i Adam Słowiński - prezes UPL Polska.

Niedzielna wygrana była już jedenastą w sezonie i przyczyniła się do powiększenia i tak znacznej przewagi na kolejnymi zespołami - 9 punktów nad drugim SPS Radmot Jedlińsk i 12 nad trzecim KPS-em Płock. Zaznaczyć należy wskazane zespoły mają rozegrany o jeden mecz więcej od siatkarzy z Belska Dużego.

Kolejny mecz zawodnicy ProNutivy rozegrają na wyjeździe 11 lutego 2024 roku z RAS6 Szydłowiec, a do hali belskiego GOSiR-u zapraszamy w niedzielę 25 lutego 2024 roku, godz. 17:00 na spotkanie z iProArt Huragan Stare Babice. Drużyna z powiatu warszawsko - zachodniego jako jedyna w tym sezonie pokonała aktualnego lidera tegorocznych rozgrywek (3:2).

Serdeczne podziękowania dla licznie zebranych kibiców, a w szczególności dla niezawodnej ekipy z Klubu Kibica Lechii Tomaszów Mazowiecki za żywiołowy doping i wspieranie drużyny z Belska Dużego.

Przed niedzielny meczem  Jarosław Miałkowski - prezes MWZPS udekorował medalami  "Przyjaciel Mazowieckiej Siatkówki" sponsora tytularnego drużyny, prezesa UPL Polska Adama Słowińskiego oraz Marka Szewczyka kierownika GOSiR w Belsku Dużym.

ProNutiva SKK Belsk Duży - MOS Iskra Warszawa 3:0 (25:18, 25:19, 27:25)