"Poruszamy Polskę" w PSP Belsk Duży

Data: 05.02.2024 r., godz. 08.40    70
2 lutego 2024 roku w hali GOSiR z uczniami belskiej podstawówki spotkali się pomysłodawcy i autorzy akcji "Poruszamy Polskę" Filip Chajzer i Leszek Klimas
Młodzież z klas IV-VIII pod opieką nauczycieli wzięła dziś udział w niecodziennym spotkaniu. Uczestniczyła w nim pani dyrektor Monika Kapciak, przedstawiciele Rady Rodziców - pani Agnieszka Gałka oraz pan Karol Maciak, a także kierownik GOSiR - pan Marek Szewczyk.
Naszymi gośćmi byli eksperci ds zdrowego stylu życia z Leszek Klimas - Efekt Klimasa.
W napiętym grafiku znalazł też dla nas chwilę promotor działań "Efektu Klimasa" Filip Chajzer.
Wspierali ich przedstawiciele "Przepis na Sielskie Życie" oraz "Piekarnia Młyn Olecko".
A skąd tacy goście w naszym szkole? To w związku ze społeczną prozdrowotną akcją #PORUSZAMYPOLSKĘ! Wygraliśmy swoim nagraniem konkursowym wizytę ww gości w naszej szkole.
Przedstawiliśmy naszą szkołę piosenką i krótkim słowem. Zaprezentowaliśmy także utwór, który zgłosiliśmy do udziału w konkursie.
Mieliśmy okazję wysłuchać motywującej historii Leszka Klimasa o jego niełatwej drodze do sukcesu, która może być inspiracją dla wielu z nas.
Dowiedzieliśmy się ile cukru ukrytego jest w pozornie niesłodkich produktach (nawet w ogórkach konserwowych) i jak mądrze wybierać wartościowe dla nas produkty.
Wzięliśmy też udział w krótkim treningu z samym mistrzem Leszkiem Klimasem.
Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli gościom symboliczne podziękowania i ręcznie uszyte upominki.
Na bardziej szczegółową relację chwileczkę musimy poczekać, ale bogatą fotogalerię chcemy pokazać Wam już dziś.
Serdecznie dziękujemy również prezesowi firmy Activ - Panu Waldemar Zolcik za pyszne i zdrowe upominki dla naszych gości i zdrowe smaczne chipsy jabłkowe dla naszych uczniów. Zdrowe jabłuszka goście otrzymali od pani Magdaleny Jendrzejczak.
Za przebieg całego wydarzenia odpowiedzialni byli opiekunowie SU.
Ilona Szymańska, Łukasz Wiśnik, Joanna Żołnacz.
Tekst: PSP w Belsku Dużym