Siatkarze ProNutivy zwyciężają w Siedlcach

Data: 15.01.2024 r., godz. 17.40    205
Kolejna wygrana ProNutivy w 1. Lidze Mazowieckiej Seniorów
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie i są samodzielnym liderem 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów. W niedzielnym wyjazdowym spotkaniu pokonali bez straty seta rezerwy pierwszoligowego KPS-u Siedlce. Gospodarze wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego składu wysoko zawiesili poprzeczkę, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przyjezdnych. W początkowej fazie pierwszego seta lekką przewagę uzyskali goście. Po punktowym bloku Jana Sosnowskiego i asie serwisowym Kuby Woźniaka przewaga belszczan wynosiła nawet trzy punkty (5:8). Gospodarze szybko odrobili straty (10:10) i do końca żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi (12:12, 17:17, 21:21). Ostatecznie po emocjonującej końcówce i punktowym bloku Macieja Marchewki seta na swoją korzyść rozstrzygnęli goście (25:27). Podobny przebieg miała druga odsłona. Szybkie prowadzenie gości (0:3, 2:5) i odrobienie strat przez siedlczan, a nawet wypracowanie niewielkiej przewagi (14:12, 15:13). Końcówka seta ponownie należała jednak do siatkarzy reprezentujących gminę Belsk Duży, a decydujący punkt na 23:25 zdobył, po efektownej kiwce, nowy atakujący ProNutivy Wojciech Przybylski. Nieco mniej emocji było w trzej partii w której to siatkarze KPS-u jedynie w początkowej fazie potrafili utrzymać kontakt z rozpędzonymi rywalami (4:5, 6:7). Dzięki skutecznej tego dnia grze w ofensywie i małej ilości własnych błędów goście zbudowali solidną przewagę (11:18, 12:20) i ostatecznie po kolejnym skutecznym ataku Wojciecha Przybylskiego zwyciężyli do 15. Wygrana jest tym bardziej cenna, gdyż siatkarze ProNutivy przystąpili do meczu  bez pierwszego atakującego Pawła Szczepaniaka oraz trenera Kamila Majewskiego. Gratulacje dla drużyny za spokojną i konsekwentną grę z trudnym przeciwnikiem, a w szczególności dla Wojciecha Przybylskiego, który w debiucie podołał presji i zagrał dobre zawody.
Na kolejny mecz zapraszamy 4 lutego 2024 roku do belskiej hali GOSiR, gdzie siatkarze ProNutivy podejmą MOS Iskra Warszawa.

PSG KPS Siedlce II - ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3 (25:27, 23:25, 15:25)