Pewna wygrana ProNutivy w meczu na szczycie.

Data: 10.12.2023 r., godz. 15.40    222
Siatkarze ProNutivy kończą pierwszą rundę pewnym zwycięstwem z wiceliderem.
Siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży w meczu na szczycie pewnie pokonali wicelidera ligowej tabeli UKS Orlęta Raszyn. Do meczu kończącego pierwszą rundę rozgrywek podopieczni trenera Kamila Majewskiego przystępowali jako lider 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów z dorobkiem siedmiu wygranych i jednej porażki (22 pkt.). Po drugiej strony siatki stanęli siatkarze z Raszyna, którzy w tegorocznych rozgrywkach odnieśli sześć zwycięstw i dwie przegrane (19 pkt). Mecz miał swoją stawkę, gdyż potencjalna wygrana gospodarzy za trzy punkty mogłaby oznaczać powrót na fotel lidera. Wydarzenia na boisku pokazały jednak różnice w potencjale obydwu zespołów.
W pierwszym secie goście z Belska Dużego szybko budują przewagę i po ataku ze środka  wyszli  na prowadzenie 5:2. Precyzyjne przyjęcie i skuteczna gra w ofensywie powoduje, że przyjezdni odjeżdżają rywalom (10:5, 17:9) i kończą pierwszą partię wygraną do 15. Podobny przebieg ma druga odsłona. Po punktach z pola zagrywki Michała Marchewki i Kuby Sygitowicza belszczanie wychodzą na prowadzenie 11:6, 20:14. W tej fazie meczu w drużynie reprezentującej gminę Belsk Duży funkcjonuje każdy element gry. Pomimo ambitnej postawy miejscowi przegrywają kolejnego seta tym razem do 19. Trzecia partia to znaczna poprawy gry siatkarzy z Raszyna, którzy dzięki ofiarnej grze w obronie i wygrywaniu sytuacyjnych akcji od początku zbudowali kilkopunktową przewagę (10:6, 15:13). Chwilowa utrata koncentracji i w kilku akcjach siatkarskie szczęście rywali spowodowało, że w hali sportowej w Raszynie ponownie pojawiły się sportowe emocje. Gospodarze trzeciego seta pewnie wygrali do 18 i w kolejnym stanęli przed szansą wyrównaniem stanu meczu. Podopieczni trenera Kamila Majewskiego w czwartej odsłonie udowodnili, że przyjechali do podwarszawskiego Raszyna po pełną pulę. Od początku seta goście z Belska Dużego z  przewagą 2-3 punktów kontrolowali przebieg gry i nie zamierzali dawać kolejnych szans rywalom. Po skutecznych atakach ze skrzydła Kuby Woźniaka i Pawła Szczepaniaka siatkarze ProNutivy wyszli na prowadzenie 13:10, a po błędzie w ataku raszynian 18:14. Nie pomógł czas na żądanie wzięty przez trenera gospodarzy, którzy ostatecznie ulegli do 18 i w całym meczu 3:1.
W sobotnim spotkaniu siatkarze ProNutivy, kolejny raz, pokazali solidną grę i pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Pomimo wpadki w trzeciej odsłonie widoczna była zdecydowana przewaga po stronie zawodników trenera Kamila Majewskiego w każdym elemencie gry. Równomiernie rozłożone akcenty w ataku (K. Wożniak - 15 pkt. K. Sygitowicz - 14 pkt. P. Szczepaniak - 12 pkt. K. Gontarz - 10 pkt), precyzyjne przyjęcie i rozegranie to atuty drużyny z Belska Dużego w meczu z wiceliderem. Sobotnie zwycięstwo powoduje, że zespół reprezentujący Gminę Belsk Duży rozpocznie rundę rewanżową z przewagą sześciu punktów nad drugim w tabeli UKS-em Orlęta Raszyn.
Kolejny mecz - pierwszy rundy rewanżowej - siatkarze ProNutivy rozegrają na wyjeździe 16.12.2023 roku z KPS Płock.
UKS Orlęta Raszyn - ProNutiva SKK Belsk Duży 1:3 (15:25, 19:25, 25:18, 18:25)

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki:
- iProArt Huragan Stare Babice - KPS Płock 3:1 (25:21, 25:23, 20:25, 25:13)
- UKS Herkules Sulejówek - RAS6 Szydłowiec 3:1 (13:25, 25:22, 25:23, 25:15)
- SPS Radmot Jedlińsk - MOS Iskra Warszawa 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)
- UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów - PSG KPS Siedlce II 1:3 (17:25, 22:25, 25:19, 19:25)