Zdecydowana wygrana ProNutivy z Olimpijczykiem

Data: 04.12.2023 r., godz. 16.30    180
Siatkarze belskiej ProNutivy odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie i umocnili się na fotelu lidera.
W niedzielę 3 grudnia b.r. lider 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów podejmował we własnej hali drużynę UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Goście to tegoroczny beniaminek, który w dotychczas rozegranych siedmiu spotkaniach trzy razy zwyciężył i czterokrotnie doznał porażki, a ostatnią wygraną odniósł 28.10.2023 z UKS Herkules Sulejówek. Na przeciwnym biegunie jest zespół trenera Kamila Majewskiego, który przewodzi ligowej tabeli i z meczu na mecz pokazuje coraz wyższą sportową formę.
Pierwszy set był względnie wyrównany do stanu 5:3. Kolejne minuty do dominacja gospodarzy. Po czterech asach serwisowych Pawła Sęka w jednym ustawieniu, belszczanie wyszli na prowadzenie 11:5. W tej fazie seta, jak i w całym meczu, doskonale funkcjonowała zagrywka, dzięki której gospodarze nie dawali szans na dobre rozegranie mszczonowianom (15:7, 20:13) . Pod koniec pierwszej odsłony przyjezdni odrobili kilka punktów, ale ostatecznie ulegli do 21. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miał drugi set. Po asach serwisowych Jana Sosnowskiego i Kuby Nieory  siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży objęli prowadzenie 5:1. Przy stanie 8:3 o czas poprosił trener gości Grzegorz Piątkowski, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na przebieg wydarzeń na parkiecie. Fenomenalna dyspozycja w polu zagrywki Pawła Sęka i Kuby Woźniaka pokazała różnice klas w poziomie sportowym  obydwu zespołów (15:5, 21:8). Pod koniec seta na boisku pojawili się Łukasz Zugaj, Kuba Powałka i Kacper Szwajkowski, którzy poprowadzili drużynę do wygranej 25:11. Licznie zebrani w belskiej hali kibice nie mieli powodów do obaw o wynik trzeciej odsłony. Podobnie jak w poprzednich partiach siatkarze ProNutivy dzięki precyzyjnej zagrywce i skutecznej grze w pierwszych akcjach, szybko zbudowali przewagę (10:3, 13:4). Goście nie mieli żadnych argumentów na wyrównaną grę i tylko chwilowej utracie koncentracji miejscowych w końcówce seta zawdzięczają uzbieranie 19 oczek.
Niedzielny mecz, pomimo jednostronnego przebiegu, pokazał siłę i potencjał drużyny z Belska Dużego, a także różnicę dzielącą obydwie drużyny w bieżącej dyspozycji sportowej. Bardzo cieszy skuteczność w polu zagrywki, dzięki której gospodarze zdobyli 17 punktów. Zaznaczyć należy, że w meczu z Olimpijczykiem Mszczonów, trener dał odpocząć Pawłowi Szczepaniakowi, Kubie Sygitowiczowi czy Maciejowi Marchewce, którzy dopingowali kolegów z kwadratu dla rezerwowych.
Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) wybrany został zdobywca 15 punktów, atakujący belskiej ProNutivy Paweł Sęk, który z rąk Tomasza Wesołowskiego i Igi Czernickiej otrzymał pamiątkową statuetkę.
W ostatniej kolejce rundy podstawowej, w najbliższą sobotę (9 grudnia), siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży zagrają na wyjeździe z wiceliderem drużyną UKS Orlęta Raszyn. Kolejne dwa mecze rundy rewanżowej podopieczni trenera Majewskiego również rozegrają na parkietach rywali: 16.12.2023 z KPS Płock i 14.01.2024 z PSG KPS Siedlce II.
Na mecz w hali belskiego GOSiR-u zapraszamy dopiero 28.01.2024 roku, gdzie gospodarze podejmą MOS Iskra Warszawa.
ProNutiva SKK Belsk Duży - UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 3:0 (25:21, 25:11, 25:19)

ProNutiva SKK Belsk Duży: Kuba Woźniak 1, Kuba Gontarz 4, Maksymilian Taracha 9, Jan Sosnowski 11, Paweł Sęk 14, Kuba Nieora 15, Antoni Milczarski - libero 33 oraz Łukasz Zugaj (kapitan), Kuba Powałka, Kuba Sygitowicz, Paweł Szczepaniak, Maciej Marchewka, Kacper Szwajkowski, Paweł Rutecki - libero. Trener: Kamil Majewski.