Cenne zwycięstwo ProNutivy w meczu na szczycie.

Data: 27.11.2023 r., godz. 17.00    242
Siatkarze ProNutivy wracają z Jedlińska z trzema punktami.
W 7. kolejce I Ligi Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej siatkarze z Belska Dużego rozegrali wyjazdowe spotkanie z trzecią drużyną tabeli SPS Radomot Jedlińsk. Gospodarze w poprzedniej kolejce pewnie wygrali z silną ekipą z Raszyna i postanowili kontynuować zwycięską passę. Niedzielne spotkanie miało być również rewanżem za przegrane baraże o awans na wyższy poziom rozgrywkowy w sezonie 2021/2022. W pierwszy set lepiej weszli miejscowi, którzy dzięki dwóm asom serwisowym, gwiazdy zespołu Bartłomieja Gajdka, odskoczyli na kilka punktów (7:3). W środkowej fazie seta gra się wyrównała (12:12, 18:18) i wydawało się, że o wszystkim zdecyduje zacięta końcówka. Kilka nieskończonych ataków oraz koncert gry w polu zagrywki Gajdka dał wygraną gospodarzy 25:20. Początek drugiej odsłony to popis gry w obronie Kuby Sygitowicza i doskonała gra w ofensywie Pawła Szczepaniaka (4:10). Podopieczni trenera Skroka co prawda doprowadzili do wyrównania (11:11), ale po dwóch asach serwisowych Kuby Woźniaka belszczanie ponownie zbudowali bezpieczną przewagę (12:15, 17:20). W końcówce zablokowany został Gajdek, a seta zakończył niezawodny Paweł Szczepaniak (19:25). Bardzo podobny przebieg miała trzecia partia w której, dzięki dobrej grze blokiem, siatkarze z Belska Dużego szybko odjechali rywalom (4:7, 7:12). W tej fazie meczu bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie oraz gra w ofensywie. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na genialnie grających podopiecznych trenera Kamila Majewskiego. Po asie serwisowym Janka Sosnowskiego przewaga przyjezdnych wynosiła już osiem punktów (9:17) i losy seta wydawały się przesądzone. W końcówce siatkarze z Jedlińska odrobili kilka punków, ale ostatecznie po błędzie w polu zagrywki musieli uznać wyższość gości (19:25). Zdecydowanie najbardziej wyrównany i zacięty był czwarty set. Ponownie w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Gadek, który po dwóch asach wyprowadził ekipę z Jedlińska na prowadzenie 7:3. W środkowej fazie seta gospodarze zaczęli popełniać błędy w ataku, a swoją doskonałą dyspozycję na zagrywce pokazał Paweł Szczepaniak (7:7, 9:10). Przy stanie 16:19 znakomicie pokazał się Janek Sosnowski zdobywając punkt po ataku z drugiej piłki. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale ostatecznie po błędzie w polu zagrywki musieli uznać wyższość siatkarzy reprezentujących gminę Belsk Duży 23:25. Tym samym miejscowym nie udał się rewanż za przegrane baraże, a podopieczni trenera Majewskiego wywieźli z trudnego terenu cenne trzy punkty. Fenomenalne zawody rozegrali: zdobywca 25 punktów Paweł Szczepaniak i Kuba Woźniak (20 punktów). Gratulację dla wszystkim zawodników, którzy pokazali dużą jakość i determinację  w grze. Niedzielna wygrana była bardzo ważna w kontekście układu ligowej tabeli, a konkretnie powrotu i umocnieniu się na fotelu lidera. Po siódmej serii gier siatkarze ProNutivy mają punkt przewagi nad Orlętami Raszyn i pięć nad niedzielnym rywalem SPS Radmot Jedlińsk. Kolejne spotkanie drużyna z Belska Dużego rozegra 3 grudnia o godz. 17:00, gdzie we własnej hali podejmie UKS Olimpijczyk Mszczonów.
SPS Radmot Jedlińsk - ProNutiva SKK Belsk Duży 1:3 (25:20, 19:25, 19:25, 23:25)