Siatkarze ProNutivy wracają na fotel lidera.

Data: 20.11.2023 r., godz. 17.10    133
Planowa wygrana ProNutivy z UKS Herkules Sulejówek
Po wpadce w Starych Babicach siatkarze niedzielnym meczem udowodnili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Przed spotkaniem wiadomym było, że wygrana pozwoli na powrót na fotel lidera 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów. Podopieczni trenera Kamila Majewskiego wykorzystali szansę i pewnie, bez straty seta pokonali ostatni zespół tabeli. Jedynie w pierwszym secie goście z Sulejówka potrafili dotrzymać tempa rozpędzonym faworytom (17:17). W decydującej fazie dzięki agresywnej zagrywce Pawła Szczepaniaka belszczanie odskoczyli na kilka punktów (20:17) i po efektownej kiwce Kuby Woźniaka zwyciężyli 25:21. Zdecydowanie mniej emocji było w drugiej i trzeciej odsłonie, gdzie gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry i budowali solidną przewagę wynoszącą średnio 5-7 punktów. W tej fazie meczu przyjezdni nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grających gospodarzy, którzy poprawili przyjęcie i grę blokiem. Goście w drugim secie zdołali uzbierać 16, a w trzecim 18 punktów i piąta wygrana siatkarzy reprezentujących gminę Belsk Duży stała się faktem. Statuetkę MVP otrzymał atakujący belskiej drużyny Paweł Szczepaniak. Kolejny ligowy mecz ekipa ProNutivy rozegra na wyjeździe 26 listopada 2023 roku z mocną drużyną SPS-u Radmot Jedlińsk.
ProNutiva SKK Belsk Duży - UKS herkules Sulejówek 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)