Trwa fenomenalna passa belskich siatkarzy.

Data: 30.10.2023 r., godz. 16.40    176
Kolejne pewne zwycięstwo siatkarzy ProNutivy SKK Belsk Duży w 1. Lidze Mazowieckiej Seniorów.
W niedzielne popołudnie 29 października b. r. kolejna ekipa musiała uznać wyższość siatkarzy reprezentujących gminę Belsk Duży. W IV kolejce ProNutiva SKK za trzy punkty pokonała  zespół RAS6 Szydłowiec. Było to piąte w historii spotkanie pomiędzy tymi zespołami.  Dotychczasowym bilans 2:2 (dwie wygrane Szydłowca w sezonie 2021/2022 i dwie wygrane belszczan w poprzednim sezonie ligowym).
Do połowy pierwszego seta, niedzielnego meczu, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi (9:10, 15:14). Przyjezdni pokazali solidne przyjęcie i bardzo skuteczną grę środkiem. Po punktowym bloku Kuby Woźniaka i błędzie w ataku gości, podopieczni trenera Kamila Majewskiego odskoczyli na 19:17. W końcowej fazie seta po skutecznym ataku i asie serwisowym w następnej akcji Pawła Szczepaniaka gospodarze prowadzili 24:20. Pierwszą odsłonę efektownym atakiem ze środka zakończył Kuba Gontarz (25:20). Druga partia to całkowita dominacja ProNutivy i błyskawicznie zbudowana przewaga. Po trzech asach serwisowych w jednym ustawieniu Łukasza Zugaja i pojedynczym punktowym bloku Kuby Sygitowicza gospodarze prowadzili 10:2. Kolejne punkty dorzucili Kuba Woźniak i Paweł Szczepaniak, a seta efektownym atakiem z prawego skrzydła zakończył Kuba Nieora (25:15). W trzeciej partii do stanu 14:15 wydawało się, że siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży w końcówce przyspieszą i rozstrzygną decydującego seta na swoją korzyść. Brak dobrego przyjęcia i słaba skuteczność w ataku spowodowało stratę kilku punktów w jednym ustawieniu i konieczność gonienia wyniku (14:18, 16:20). Po agresywnej zagrywce Macieja Marchewki przewaga szydłowian stopniała do dwóch punktów (21:23), ale ostatecznie to goście zamknęli tę odsłonę na swoją korzyść (21:25) i jako pierwsza drużyna w tegorocznych rozgrywkach "urwała" seta siatkarzom ProNutivy. W czwartej partii podrażnieni gospodarze powrócili do gry z pierwszych dwóch setów. Po skutecznym ataku ze środka Maksa Tarachy i asie serwisowym Macieja Marchewki miejscowi wyszli na prowadzenie 6:3. Siatkarze RAS 6 Szydłowiec doprowadzili co prawda do wyrównania 7:7, ale był to ostatni pozytywny akcent w ich wykonaniu. Rozpędzeni gospodarze dzięki pewnemu przyjęciu skutecznie punktowali rywali i szybko zbudowali solidną przewagę punktową (12:9, 15:10). W tej fazie meczu doskonale w belskiej drużynie funkcjonowała zagrywka. Dobrze przyjmujący do tej pory goście nie potrafili poradzić sobie kolejno z serwisem Łukasza Zugaja, Kuby Woźniaka (2 asy) i Pawła Szczepaniaka (3 asy). Set czwarty po autowym ataku przyjezdnych ostatecznie zakończył się wynikiem 25:14. Niedzielny mecz to czwarta kolejna wygrana siatkarzy ProNutiva SKK Belsk Duży, którzy z kompletem punktów są liderem 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów. Nagrodą indywidualną najlepszego zawodnika meczu wyróżniony został przyjmujący belskiego zespołu Kuba Woźniak. Statuetkę wręczył obecny na meczu prezes Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej - Jarosław Miałkowski, który uhonorował również medalem "Przyjaciel Mazowieckiej Siatkówki" przedstawicieli  Klubu Kibica Lechii Tomaszów Mazowiecki. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców za wsparcie Fundacji Polskiej Siatkówki.
Kolejny mecz siatkarze ProNutivy zagrają na wyjeździe 10 listopada, gdzie w Starych Babicach zmierzą się z miejscowym iProArt Huragan. Do belskiej hali GOSiR zapraszamy w niedzielę 19 listopada na godz. 17:00 na mecz z UKS Herkules Sulejówek.

ProNutiva SKK Belsk Duży - RAS6 Szydłowiec 3:1 (25:20, 25:15, 21:25, 25:14)