AS Galaktikos zwycięzcą Turnieju O Puchar Wójta Gminy Belsk Duży.

Data: 05.06.2023 r., godz. 19.30    360
Rzuty karne zdecydowały o wygranej w niedzielnym turnieju piłki nożnej.
W niedzielę 4 czerwca 2023 roku w ramach Belskiego Festiwalu Kultury pasjonaci piłki nożnej rywalizowali w Turnieju O Puchar Wójta Gminy Belsk Duży. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, które zagrały w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Po dwie zwycięskie drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów w których rywalizowano o wejście do strefy medalowej. 
Grupa A - wyniki
WKS Petro - Olimpique Zgon 2:1
Olimpique Zgon - Ajax Radom 5:0
OSP Fire Team - Ajax Radom 2:0
WKS Petro - OSP Fire Team 3:1
Ajax Radom - WKS Petro 1:4
OSP Fire Team - Olimpique Zgon 2:1
Awans: WKS Petro i OSP Fire Team
Grupa B - wyniki

Snajper Błędów - Kamyki 1:1
Kamyki - NGiC FC 0:2
AS Galaktikos - NGiC FC 2:0
Snajper Błędów - AS Galaktikos 1:4
NGiC FC - Snajper Błędów 2:0
AS Galaktikos - Kamyki 1:0
Awans: AS Galaktikos i NGiC FC
Po meczach grupowych zawodnicy przystąpili do fazy półfinałowej w której zwycięzca grupy A WKS Petro 2:0 pokonał drugi zespół grupy B NGiC FC. W drugim półfinale również 2:0 Galaktikos wygrał z OSP Fire Team. Trzecie miejsce w niedzielnym turnieju zapewnili sobie strażacy z Fire Team, którzy po wyrównanym meczu 1:0 pokonali NGiC FC.
W wielkim finale spotkały się drużyny, które z kompletem punktów i znakomitym bilansem bramkowym awansowały do walki o pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży. W regulaminowym czasie gry w spotkaniu AS Galaktikos kontra WKS Petro padł remis 2:2 i o wygranej decydowały rzuty karne. W serii "jedenastek" więcej opanowania i precyzji wykazali zawodnicy Galaktikos wygrywając 3:2.
Finał
AS Galaktikos - WKS Petro 2:2 (karne 3:2)

Najlepsze drużyny nagrodzone zostały okazałymi pucharami i pamiątkowymi medalami. Sportowe trofea wręczył obecny na turnieju Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski. Organizatorem niedzielnego turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Belsku Dużym wspólnie z Gminnym Klubem Sportowym Belsk Duży. Serdeczne podziękowania dla zawodników za wiele sportowych emocji, wysoki poziom zawodów i grę w duchu fair play.