ProNutiva SKK Belsk Duży - podsumowanie sezonu zasadniczego 2022/2023

Data: 29.03.2023 r., godz. 10.00    727
W debiutanckim sezonie siatkarze z Belska Dużego brązowymi medalistami 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży w debiutanckim sezonie zajęli pewne trzecie miejsce w 1. Lidze Mazowieckiej Seniorów i mają szanse na grę w barażach o awans na poziom centralny. Automatyczną przepustkę na grę w turnieju barażowym zapewniły sobie dwie pierwsze drużyny ligi tj. Polcanex Kobyłka i SPS Volley Ostrołęka, natomiast siatkarze ProNutivy muszą czekać na ewentualne wolne miejsce. Zgodnie z regulaminem awansu do  rozgrywek poziomu centralnego, prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, ostateczna decyzja co do ilości drużyn ma zapaść do 4 kwietnia b.r. 
Niezależnie od przyszłych decyzji związkowej centrali, dokonaliśmy syntetycznego podsumowania minionego sezonu siatkarzy ProNutiva SKK Belsk Duży:
- 18 rozegranych spotkań (bilans 12 zwycięstw i 6 porażek),
- 39 zdobytych punktów, 1632 małych punktów (najwięcej w lidze),
- 11 wygranych meczy za 3 punkty,
- 1 wygrany mecz za 2 punkty po tie-breaku (z Flot Iskra Warszawa)
- 2 porażki za trzy punkty (po 3:1 z Polcanexem Kobyłka i SPS Volley Ostrołęka)
- 4 przegrane spotkania po tie-breakach (Polcanex Kobyłka, SPS Volley Ostrołęka, KPS Siedlce II, Huragan Stare Babice)
- 0 przegranych bez wygranego seta.

Po pierwszej rundzie:
- 21 punktów z bilansem 7 - 2, 
- 3 miejsce w tabeli - jeden punkt straty do wicelidera i dwa do lidera.
Runda rewanżowa:
- 18 punktów z bilansem 5 - 4, 
- 3 miejsce w ligowej tabeli - dwa punkty straty do wicelidera i siedem do lidera.
Mecze (DOM - WYJAZD)
- we własnej hali: 7 wygranych i 2 porażki (20 punktów)
- na wyjeździe: 5 zwycięstw i 4 przegrane (19 punktów)
Dokonania indywidualne zawodników:
- najlepiej punktujący: Paweł Sęk
- najlepiej zagrywający: Łukasz Zugaj

Podsumowaniem okiem trenera i prezesa:
Kamil Majewski - trener ProNutiva SKK Belsk Duży - "Jako trener jestem bardzo zadowolony z chłopaków, cele na ten sezon zostały dobrze zrealizowane. Zakładaliśmy przed sezonem, że chcemy zająć miejsce w pierwszej trójce i to nam się udało. Z przekroju całego sezonu jestem bardzo zadowolony, wyklarowała nam się pierwsza szóstka. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszej gry  w tym sezonie i uda nam się uzyskać "dziką kartę" do turnieju półfinałowego o II drugą ligę poziomu centralnego. Mam nadzieję, że tam też powalczymy zarówno w turnieju półfinałowym jak i finałach.  Z półfinałów awansują dwa zespoły, więc są duże szanse". Najlepszy mecz w sezonie? - "Zdecydowanie wyjazdowy mecz z Sulejówkiem, gdzie całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika. Jeśli chodzi o mecz domowy to spotkanie z Siedlcami z pierwszej rundy". Najtrudniejszy mecz? - "Spotkanie z Ostrołęką u siebie, gdzie przeciwnik postawił nam wysoko poprzeczkę. Był to nasz dobry mecz, ale sportowo najtrudniejszy w przekroju całego sezonu."
Krzysztof Małachowski - prezes ProNutiva SKK Belsk Duży - "W stu procentach zrealizowaliśmy przedsezonowe założenia na część zasadniczą tego sezonu. Fajna praca na treningach, praktycznie przy pełnej frekwencji zawodników. To przynosiło efekty podczas rozgrywanych meczy. Żadnego spotkania nie przegraliśmy na gładko o czym świadczą wyniki. Ważne jest, że kończymy sezon bez poważnych kontuzji, pomimo ambitnej gry i poświęcenia zawodników i gry z drobnymi urazami. Jestem dumny z trenera i chłopaków za pełne zaangażowanie, super atmosferę i profesjonalne podejście". Plan minimum na ewentualne półfinały? "Jako prezes traktuję to jako pewnego rodzaju nagrodę dla całego teamu i ukoronowanie całorocznego trudu treningowego i meczowego. Chcemy pokazać dobrą siatkówkę i godnie zaprezentować na arenie ogólnopolskiej drużynę, sponsora i gminę Belsk Duży. Myślę, że przy sportowym szczęściu jesteśmy w stanie awansować do finałów, a tam wszystko jest możliwe".