Siódme zwycięstwo w sezonie siatkarzy ProNutivy (video Mazowiecka TV)

Data: 12.12.2022 r., godz. 09.45    379
Siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży odnoszą piąte z rzędu zwycięstwo w 1. Lidze Mazowieckiej Mężczyzn.
Siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie  1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn. Dla podopiecznych trenera Kamila Majewskiego była to piąta wygrana z rzędu co jest najlepszym osiągnięciem w historii klubu. W niedzielne, śnieżne popołudnie, wyższość belszczan musieli uznać siatkarze IŁ Capital Huragan Stare Babice, którzy w ubiegłym sezonie występowali na poziomie centralnym (II liga). Tym samym doszło do bezpośredniego starcia beniaminka ze spadkowiczem. W pierwszym secie goście mocno ryzykowali  zagrywką (3 asy) i przy słabszym przyjęciu gospodarzy utrzymywali kontakt punktowy (7:6, 11:11). W końcówce więcej jakości i dokładności pokazali miejscowi zwyciężając do 21. W drugiej odsłonie przyjezdni, dzięki agresywnej zagrywce, szybko wypracowali przewagę (5:10, 7:12) którą utrzymali do końca seta wygrywając do 18. W tej fazie meczu gospodarze nie mogli znaleść sposobu na dobrze dysponowanych rywali, a słabsze przyjęcie i brak kończących ataków nie sprzyjały odrabianiu strat. W trzeciej odsłonie siatkarze ProNutivy błyskawicznie wypracowali przewagę dzięki asom serwisowym Łukasza Zugaja i skutecznej grze blokiem (7:2, 15:5). Całkowicie zagubieni goście ze Starych Babic ostatecznie zdołali  zdobyć 12 punktów. Podobny przebieg miał czwarty set w którym po serii agresywnych zagrywek Jana Sosnowskiego miejscowi wyszli na prowadzenie 5:1. Przyjezdni próbowali odrabiać straty (11:9), ale nie potrafili skutecznie przeciwstawić się wyraźnie lepiej dysponowanym gospodarzom. W decydującej fazie seta belszczanie wygrywali długie akcje i punktowali z zagrywki (13:9). As serwisowy Rafała Pałuby na 20:12 wydawał się przesądzać o losach meczu. Ostatnie akcje to kolejny popis skuteczności i siły siatkarzy z Belska Dużego (25:14).  W trakcie meczu, licznie zebrani kibice, mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez sponsora tytularnego drużyny firmę UPL Polska. Statuetkę MVP spotkania z rąk prezesa zarządu UPL Polska Pana Adama Słowińskiego, otrzymał rozgrywający gospodarzy Jan Sosnowski. Po niedzielnym meczu siatkarze z Belska Dużego umocnili się na trzecim miejscu ligowej tabeli mając punkt straty do wicelidera z Ostrołeki i dwa punktu do prowadzącego Polcanexu Kobyłka.
Wyjściowe składy:
ProNutiva SKK Belsk Duży
- 1 Rafał Pałuba, 14 Paweł Sęk, 11 Jan Sosnowski, 12 Dominik Kowalczyk, 15 Kuba Nieora, 34 Robert Marcinkiewicz, 94 Piotr Bruszewski - libero. Trener Kamil Majewski.
IŁ Capital Huragan Stare Babice - 8 Jakub Kurowski, 11 Bora Isajev, 22 Kamil Wójcik, 3 Dawid Dul, 73 Bartosz Czapla, 18 Daniel Trzciński, 13 Damian Kaniowski - libero. Trener - Piotr Przychodzki.
ProNutiva SKK Belsk Duży - IŁCapital Huragan Stare Babice 3:1 (25:21, 18:25, 25:12, 25:14)