Siatkarze ProNutivy wygrywają z wiceliderem.

Data: 28.11.2022 r., godz. 16.00    299
Pewne zwycięstwo siatkarzy ProNutiva SKK Belsk Duży z wiceliderem 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn.
W niedzielę 27 listopada siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży na własnym parkiecie podejmowali wicelidera 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn zespół PSG KPS Siedlce II. Po sześciu kolejkach goście z bilansem pięciu wygranych i jednej porażki zajmowali drugie miejsce, natomiast gospodarze z czterema zwycięstwami i dwoma przegramymi, miejsce czwarte. Mecz miał dodatkowy podtekst, bowiem w wiosennych play-offach siedlczanie dwukrotnie musieli uznać wyższość zespołu z Belska Dużego odpadając z  walki o awans. Ostatecznie siatkarze z Siedlec znależli się na wyższym poziomie rozgrywkowym dzięki reorganizacji  ligii i przejęciu miejsca od jednej z drużym, która zrezygnowała z dalszych rozgrywek.
Pierwszy set to bardzo wyrównana gra (7:7, 14:14, 18:18). Po asie serwisowym Pawła Sęka i dwóch autowych atakach przyjednych belszczanie wyszli na prowadzenie 23:20 i zmierzali do pewnej wygranej. Zawodnicy KPS-u doprowadzili do wyrównania 24:24 i kolejno wybronili sześć piłek setowych, aby ostatecznie ulec 29:27. W drugiej parti, belszczanie podrażnieni nieskutecznością w końcówce poprzedniej odsłony, szybko wypracowali przewagę i po efektownym bloku i dwóch asach Łukasza Zugaja wyszli na prowadzenie 10:7, 15:10. Kolejne punktowe zagrywki Pawła Sęka i Rafała Pałuby wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 20:11, a set ostatecznie zakończył sie wynikiem 25:16. Podobny przebieg miała trzecia partia w której goście nie potrafili przeciwstawić się znakomicie dysponowanym siatkarzom trenera Majewskiego. Precyzyjne przyjęcie, skuteczny atak oraz ofiarna gra w obronie wyprowadziły miejscowych na prowadzenie 10:7, 15:10, 20:14. Kompletnie rozbici siedlczanie razili nieskuteczną zagrywką i blędami w ataku co przy znakomicie dysponowanych siatkarzach ProNutivy pozwoliło na uzbieranie tylko 18 punktów. Tym samym w przeciągu siedmiu miesięcy team z Belska Dużego trzykrotnie pokonał siatkarzy z Siedlec bez straty seta udawadniając, że wygrane w barażach były w pełni zasłużone. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został przyjmujący gospodarzy Łukasz Zugaj, który otrzymał pamiątkową statuetkę. Kolejny mecz w niedzielę 4 grudnia w którym zespół trenara Kamila Majewskiego na wyjeździe zmierzy się z Wojtmarem AJHmedia RAS6 Szydłowiec. Po niedzielnej wygranej belszczanie awansowali na trzecie miejsce mając stratę jednego punktu do SPS Volley Ostrołęka i dwóch do lidera Polcanexu Kobyłka.
ProNutiva SKK Belsk Duży - PSG KPS Siedlce II - 3:0 (29:27, 25:16, 25:18)