Kolejna wygrana ProNutivy w 1. Lidze Mazowieckiej Mężczyzn

Data: 21.11.2022 r., godz. 16.00    315
Siatkarze ProNutivy przełamują złą passę i wygrywają na własnym parkiecie.
W VI kolejce 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży podejmowali UKS Herkules Sulejówek. Gospodarze z bilansem trzech wygranych i dwóch porażek uzbierali 9 punktów i zajmowali 4 miejsce w ligowej tabeli. Goście przyjechali do Belska Dużego tylko z jednym zwycięstwem na koncie i czterema przegranymi. Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli miejscowi (4:2), jednak błędy z zagrywce oraz brak skuteczności w ataku doprowadziły do wyrównania, a następnie objęcia dwupunktowego prowadzenia (7:9) przez siatkarzy z Sulejówka. Z czasem belszczanie poprawili zagrywkę i po asach Pawła Sęka i Rafała Pałuby wyszli na prowadzenie 15:13, 17:15. Trener UKS-u próbował ratować seta przerwami na żądanie, ale ostatecznie gospodarze utrzymali koncentrację wygrywając do 21. W drugim secie po dwóch precyzyjnych zagrywkach Pawła Sęka i punktowych blokach środkowych, miejscowi objęli prowadzenie 4:0. Przyjezdni dzięki ryzykownej zagrywce i ambitnej grze w obronie doprowadzili do wyrównania 7:7 i objęli nieznaczne prowadzenie 14:15, 16:18. W tej fazie seta z bardzo dobrej strony pokazał się rozgrywający belszczan Jan Sosnowski, który zdobył punkty agresywną zagrywką i efektownymi kiwkami, gubiąc blok rywali. Na parkiecie pojawił się również Łukasz Zugaj, który na przyjęciu zmenił Roberta Marcinkiewicza. W tej fazie meczu podopieczni trenera Majewskiego pokazali kombinacyjną i skuteczną grę w ataku oraz skuteczny blok. Drugą partię efektownym atakiem zakończył Paweł Sęk. Goście ostatecznie zdołali zdobyć 20 punktów. W trzeciej odsłonie do stanu 10:8 żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi. Sygnał dla gospodarzy ponownie dał Jan Sosnowski, którzy dzięki agresywnej zagrywce wyprowadził zespół na prowadzenie 13:9. W środkowej fazie trzeciego seta siatkarze ProNutivy dzięki fenomenalnej grze wszystkich formacji i asom serwisowym Kuby Nieory zbudowali solidną przewagę 17:10, 20:15 i po skutecznym akatku Pawła Sęka, wygrali do 18 i cały mecz za trzy punkty. Było to pierwsze (historyczne) zycięstwo siatkarzy z Belska Dużego w rozgrywkach 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn, na własnym parkiecie. MVP spotkania wyróżniono  atakującego zwcięskiego zespołu Pawła Sęka. Statuetkę oraz bon podarunkowy wręczył Hubert Bator prezes Banku Spółdzielczego w Belsku Dużym, który to bank był partnerem niedzielnego meczu. Przed spotkaniem w grono sztabu szkoleniowego ProNutivy, jako fizjoterapeuta, włączony został Andrzej Bolikowski, który z rąk Krzysztofa Małachowskiego otrzymał klubową bluzę. Niedzielny mecz pokazał, że gospodarze jako beniaminek, dobrze wkomponowali się w rozgrywki ligowe i potrafią zdobywać punkty z trudnymi rywalami. Siatkarze ProNutivy umocnili się na czwartym miejscu, notując punkt straty do trzeciego SPS-u Volley Ostrołęka. Kolejny mecz siatkarze z Belska Dużego rozegrają juz w najbliższą niedzielę (27 listopada o godz. 17:00), w którym we własnej hali podejmą drużynę PSG KPS Siedlce. Przyszłotygodniowi rywale w tegorocznych rozgrywkach mają na koncie pięć wygranych i jedną porażkę, którą ponieśli z aktualnym liderem Polcanexem Kobyłka.
ProNutiva SKK Belsk Duży - UKS Herkules Sulejówek 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)