ProNutiva przegrywa w meczu na szczycie.

Data: 07.11.2022 r., godz. 16.00    328
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży przegrywają z SPS Volley Ostrołęka w meczu 4. kolejki I Ligi Mazowieckiej Mężczyzn.
W niedzielne popołudnie siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży w 4. kolejce I Ligi Mazowieckiej Mężczyzn podejmowali SPS Volley Ostrołęka. Zespoły w ligowej tabeli dzieliła jedna pozycja i punkt przewagi po stronie gości. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili trzema punktami (4:1). Ostrołęczanie systematycznie odrabiali straty i wyszli na prowadzenie 8:10, 12:14. Podopieczni trenera Majewskiego poprawili przyjęcie i grę w ataku co pozwoliło na zbudowanie lekkiej przewagi 17:15, 23:20. Ostatecznie set, po błędzie w polu zagrywki gości, zakończył się wynikiem 25:22. W drugiej parti, do stanu 10:10 gra była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Błędy w przyjęciu po zagrywkach Pawła Zdrojewskiego (26) spowodowały, że przyjezdni uciekli na kilka punktów (11:16, 15:20), których belszczanie nie byli w stanie odrobić, przgrywając seta do 20. Trzecia odsłona to ponownie słabe przyjęcie i prowadzenie gości 0:4, 6:10 i kolejny raz  siatkarze Pronutivy zmuszeni byli gonić wynik. Przyjezdni w tej fazie meczu imponowali bezbłędnym przyjęciem zagrywki i stuprocentową skutecznością gry ze środka. Tym razem set zakończył się wynikiem 21:25 i ostrołęczanie do zakończenia meczu potrzebowali jednej partii, tyleż samo co gospodarze do pozostania w meczu. W czwartym secie po agresywnej grze w polu zagrywki Pawła Sęka belszczanie uzyskali lekką przewagę (5:3, 10:8) i widzowie na trybunach mieli nadzieję, że mecz jeszcze potrwa. Od stanu 12:12 do głosu doszli goście, którzy skuteczną grą środkowych wypracowali przewagę 15:17, 16:22. Niestety w decydującej fazie czwartego seta ponownie brakowało precyzyjnego przyjęcia co skutkowało słabym rozegraniem i przewidywalną grą w ataku. Finalnie belszczanie uzbierali 18 oczek i mecz za trzy punkty zasłużenie wygrali siatkarze z Ostrołęki. Była to druga porażka zawodników Pronutivy w sezonie i jak dotąd miejscowi nie zaznali smaku zwycięstwa we własnej hali. Po meczach z czołowymi zespołami poprzedniego sezonu przychodzi czas na ligowych średniaków. W sobotę 12 listopada podopieczni trenera Majewskiego na wyjeździe zagrają z Jaguarem Wolanów, a w niedzielę 20 listopada podejmą we własnej hali Herkulesa Sulejówek.
ProNutiva SKK Belsk Duży - SPS Volley Ostrołęka 1:3 (25:22, 20:25, 21:25, 18:25)
Przebieg meczu:
I set - 5:4, 8:10, 15:14, 20:19, 25:22
II set - 5:3, 9:10, 11:15, 15:20, 20:25
III set - 4:5, 6:10, 15:18, 15:20, 21:25
IV set - 5:3, 10:8, 14:15, 16:20, 18:25
ProNutiva SKK Belsk Duży (wyjściowa "szóstka") - Rafał Pałuba (1), Maksymilian Taracha (9), Paweł Sęk (14), Jakub Nieora (15), Jan Sosnowski (11), Łukasz Zugaj (27), libero - Antoni Milczarski (33). Trener - Kamil Majewski.
SPS Volley Ostrołęka (wyjściowa "szóstka") - Rafał Zdrojewski, Bartosz Małkiewicz, Patryk Brzostek, Jakub Gaładyna, Maciej Majkowski, Piotr Rejmer, libero - Dominik Zalewski. Trener - Arkadiusz Piasta.
Skład sędziowski:
- sędzia I - Arkadiusz Bialik
- sędzia II - Krzysztof Kapusta
- sekretarz - Damian Zaleski
MVP meczu wybrani zostali rozgrywający SPS Ostrołęka Paweł Zdrojewski i Jakub Nieora przyjmujący Pronutivy SKK Belsk Duży. Statuetki wręczył Pan Wojciech Góra legendarny trener siatkarzy MKS-u MDK Warszawa.