Historyczne zwycięstwo w Warszawie

Data: 09.10.2022 r., godz. 18.00    339
Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży wygrywają w meczu inaugurującym rozgrywki 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów.
W dniach 8-9 pażdziernika rozpoczęła rozgrywki 1. Liga Mazowiecka Seniorów (dawna III liga MWZPS). W pierwszej kolejce zwycięzca rozgrywek z poprzedniego sezonu KTS Flot/Iskra Warszawa podejmował na własnym parkiecie beniaminka rozgrywek z Belska Dużego. Mocno zmotywowawani i wzmocnieni kadrowo belszczanie postawili trudne  warunki gospodarzom. W pierwszym secie goście bez respektu dla faworyzowanych gospodarzy w imponującym stylu wygrali do 12!!!. W secie drugim warszawianie nieco ochłonęli i pokazali jakość i skuteczność, ale ostatecznie w grze na przewagi lepsi byli belszczanie wygrywając do 26. Podobie wyrównana była trzecia partia, którą tym razem do 24 wygrali podopieczni trenera Edwarda Skorka. W decydującym czwartym secie siatkarze Pronutivy potrafili utrzymać wypracowaną przwagę i zamknęli partię do 21, zwyciężając cały mecz "za trzy punkty". Hala sportowa przy ul. Orląt Piastowskich w warszawskim Ursusie okazała się niezwykle szczęśliwa dla gości z Belska Dużego, którzy odnieśli historyczne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarzy na Mazowszu. Wygrana nad faworyzowanym przeciwnikiem jest tym bardziej cenna bo odniesiona na wyjeździe oraz bez straty punktu.
KTS Flot/Iskra Warszawa - ProNutiva SKK Belsk Duży - 1:3 (12:25, 26:28, 26:24, 21:25)
Zespół sędziowski:
I sędzia - Daniel Gruszczyński
II sędzia - Piotr Pięta
sędzia sekretarz - Dominik Komor
Następne spotkanie siatkarze Pronutivy rozegrają na własnym parkiecie 16.10.2022 roku o godz. 17:00 z drużyną Polcanex Kobyłka (drugi zespół poprzedniego sezonu).