Wygrana Volley SKK Belsk Duży w derbach powiatu grójeckiego

Data: 09.02.2021 r., godz. 23.30    566
Siatkarze z Belska ponownie lepsi od GKS Yabu Sadownik Błedów w rozgrywkach IV ligi
We wtorek 9 lutego odbył się zaległy mecz o mistrzostwo IV ligi siatkarzy, pomiędzy Volley SKK Belsk Duży, a GKS Yabu Sadownik Błędów. Spotkanie określane mianem derbowego miało dać odpowiedź na kilka pytań i rozwiać wątpliwości, która z drużyn jest miestrzem powiatu grójeckiego. Miejscowi ostatnie zwycięstwo za trzy punkty odnieśli 15.11.2020 roku w meczu z GKS Jastrzębia kończąc serię czterech meczy wygranych z rzędu. Goście z bilansem  8 przegranych i 2 wygranych spotkań liczyli na przełamanie złej passy. W pierwszym secie do stanu 14:14 gra toczyła się punkt za punkt. W końcowej fazie premierowej partii prowadzenie zmieniało się kilokukrotnie. Przy stanie 22:20 dla gospodarzy wydawało się, że wygrana jest blisko. Błędy w przyjęciu i brak skuteczności w ataku powodują, że goście odrabiają straty i wychodzą na prowadzenie 22:23. Ostatecznie pierwszy set kończy się wygraną miejscowych 29:27. W drugiej partii od początku goście budują solidną przewage 4:6, 5:11, ale nie potrafią utrzymać wysokich parametrów gry i tracą wypracowaną zaliczkę punktową - 14:14. Siatkarze z Belska podbudowani skutecznym pościgiem w dalszym ciągu grają skutecznie i efektywnie wygrywając drugiego seta do 21. W trzeciej odsłonie wyrównana gra była tylko do stanu 5:5. Będący na fali gospodarze systematycznie powiększaja przewagę 15:10, 22:15 i ostatecznie wygrywają do 17 i całe spotkanie 3:0.
Kamil Trzcziński trener Volley SKK Belsk Duży:
"Cieszy nas dzisiejsza wygrana, potrzebowaliśmy tej wygranej jako zespół. W pierwszym secie przeciwnik bardzo sie postawił, ale wygrana spowodowała odblokowanie w naszych głowach i z biegiem czasu byliśmy coraz pewniejsi i coraz lepiej nam się grało. Takie było założenie na dzisiejszy macz, że od dzisiej ruszamy z wygranymi, walczymy, ponieważ jest to ostatni moment żeby w tym sezonie coś fajnego ugrać. Mam nadzieję, że dzisiejsza wygrana będzie początkiem zwycięskiej serii, a nie tylko chwilowym przebłyskiem. Każdy kolejny mecz jest na wagę złota, nie ma kalkulacji wszystko trzeba wygrywać. W dzisiejszym meczu dobrze rozłożyła się siła ataku 18 punktów Marka Trzaski, 16 punktów Sebastiana Bitnera i urochomił się na środku Dominik Kowalczyk. Dobre były zmiany rezerwowych i zdecydowanie mniej zepsuliśmy zagrywek."
Volley SKK Belsk Duży - GKS Yabu Sadownik Błędów 3:0 (29:27, 25:21, 25:17)
Wtorkowe spotkanie sędziował Pan Maciej Twardowki jaden z najlepszych arbitrów w Polsce, wielokrotny numer jeden w  rankingach Plus Ligii oraz Pan Sylwester Strzylak nestoror arbitrów w siatkarskiej elicie.