Niespodziewana porażka w Konstancinie!!!

Data: 22.11.2020 r., godz. 22.00    504
Siatkarze Volley SKK Belsk Duży niespodziewanie przegrywają z SPS Konstancin Jeziorna.
Lider 4. ligi, zespół Volley SKK Belsk Duży w niedzielę w wyjazdowym meczu spotkał się z SPS Konstancin Jeziorna. Gospodarze z jednym zwycięstwem na koncie zajmowali 6 miejsce. Dotychczasowe pozycje w ligowej tabeli w roli faworyta stawiały gości. Pierwszy set bez niespodzianek wygrali przyjezdni do 19. W drugim secie do stanu 11-12 gra toczyła się w konwencji "punkt za punkt". W decydującym momencie seta kilkupunktową przewagę zbudowali gospodarze odpowiednio 17-14, 20-17 i 22-21. Ostatecznie ekipa z Konstancina rozstrzygnęła seta na swoją korzyść do 23. Trzeci set to ostra walka od pierwszej piłki. Goście podrażnieni przegraną w poprzedniej partii pokazali jakość w rozegraniu i w wykańczaniu akcji. Przewaga 10:15 sugerowała, że set padnie łupem siatkarzy z Belska Dużego. Jednak jak mówił klasyk "nie ma przewagi, której nie można roztrwonić". Gospodarze gonili  wynik i systematycznie zmniejszali straty odpowiednio 14-16, 16-18, aż do remisu 21-21 i 23-23. W końcówce seta do głosu doszli sędziowie, którzy podjęli kontrowersyjne decyzje mające wpływ na wynik meczu. Goście na przewagi przegrali  do 24. Czwarty set to dominacja gospodarzy - 11-7, 19-14, 23-18 i 25 - 18. Pierwsza przegrana zawodników z Belska Dużego stała się faktem. Wspomnieć należy o specyficznej charakterystyce hali w Konstancinie, czyli gra prostopadle do pola gry dedykowanego do siatkówki wśród dziesiątek lini do różnych dyscyplin sportu( koszykówka, piłka ręczna, badmington itp.)
SPS Konstancin Jeziorna - Volley SKK Belsk Duży 3:1 (19-25, 25-23, 26-24, 25-18)