Pierwsza edycja Belskiej Ligi Siatkówki 2019/2020 zakończona.

Data: 29.06.2020 r., godz. 09.00    129
Puchary i medale dla najlepszych, statuetka MVP i nagrody w konkursie "wbijania siatkarskich gwoździ" rozdane.
W sobotnie popołudnie belska hala GOSIR gościła uczestników pierwszej edycji Belskiej Ligi Siatkówki. Zgodnie z przyjętym scenariuszem w pierwszej kolejności wręczono puchary dla najlepszych ekip. W pierwszej edycji BLS najlepszą  drużyną okazał się zespół Chassmi Kibice Lubię Belsk Duży, który bez straty seta zwyciężył we wszystkich rozegranych meczach. Drugie miejsce zajęła ekipa Setkarzy, a trzecie Przyjaciół. Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został  Michał Bińczyk z Chassmi, który otrzymał statuetkę MVP. 
W konkursie "wbijania siatkarskich gwoździ" (najbardziej efektowany atak) zwciężył Bartek Krężelewski z Chassmi przed Kamilem Michalakiem z drużyny Setkarzy i Michałem Bińczykiem z Chassmi. 
W imieniu Wójta Gminy Belsk Duży Władysława Piątkowskiego puchary, medale oraz nagrody indywidualne wręczył pomysłodawca Belskiej Ligi Siatkówki,  Marek Szewczyk - Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Belsku Dużym. 
Klasyfikacja końcowa:
1. Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży
2. Setkarze
3. Przyjaciele
4. Zero Pojęcia
5 Marceli Team
Sobotnie spotkanie zakończył mecz pokazowy zwycięzca ligi Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży kontra drużyna Reszta Świata złożonej z zawodników biorących udział w tegorocznych rozgrywkach. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji i był okazją do zaprezentowania pełni siatkarskich umiejętności bez presji wyniku. Jak przystało na pokazowy mecz przyjaźni spotkanie zakończyło się nietypowym wynikiem 2:2 (25:20, 19:25, 25:17, 19:25).
Sędzią główną BLS była Iga Czernicka, której składamy szczególne podziękowania za profesjonalizm, bezstronność  i trafne sędziowskie decyzje.
Zespół GOSiR w Belsku Dużym gratuluje wszystkim zawodnikom sportowej walki i siatkarskich umiejętności. Szczególne podziękowania kierujemy do Krzysztofa Małachowskiego za pomoc w organizacji ligi i inspiracje do dalszych działań. 
Mamy nadzieje, że po wakacjach ruszymy z drugą edycją Belskiej Ligi Siatkówki, a zmagania zawodników będą oklaskiwane przez liczną publiczność, której nam brakowało z uwagi wprowadzone rygory sanitarno - epidemiczne.