ProNutiva SKK Belsk Duży liderem 1. Ligi Mazowieckiej Seniorów.

Data: 11.10.2023 r., godz. 18.00    132
Zespół z Belska Dużego na inauguracje sezonu wygrywa za trzy punkty z KPS-em Płock
Licznie zebrani kibice w belskiej hali GOSiR z niecierpliwością czekali na pierwszy gwizdek meczu inaugurującego siatkarski sezon 2023/2024. Znacząco przebudowany skład i poczynione wzmocnienia kadrowe stawiają belszczan w roli faworytów do wygrania ligi i drugiego podejścia do awansu na poziom centralny. Naprzeciwko podopiecznych trenera Kamila Majewskiego stanęła ekipa z Płocka, która jako beniaminek rozpoczęła rozgrywki w 1. Lidze Mazowieckiej Seniorów. Zgodnie z przewidywaniami faworyci nie zawiedli i pewnie pokonali gości bez straty seta. W pierwszej odsłonie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i systematycznie budowali przewagę punktową. Precyzyjne przyjęcie i skuteczność w ataku spowodowało, że przyjezdni zdołali uzbierać tylko 13 oczek. Nieco bardziej wyrównany był drugi set w którym płocczanie przy stanie 20:19 wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie  musieli uznać wyższość gospodarzy (25:23). W trzeciej partii, siatkarze reprezentujący gminę Belsk Duży, od początku budowali bezpieczną przewagę, która w  pewnym momencie wynosiła dziewięć punktów (19:10). W tej fazie meczu skuteczną zagrywką i punktowym blokiem popisywali się nowi zawodnicy Pronutivy (Marchewka i Szczepaniak). Dzięki ambitnej grze, goście zdołali odrobić kilka punktów, ale ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny z Belska Dużego (25:20).
ProNutiva SKK Belsk Duży - KPS Płock 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)
Zespół sędziowski

- I Maciej Szczykutowicz
- II Sylwester Strzylak
- sekretarz Artur Fokt
ProNutiva SKK Belsk Duży: Jan Sosnowski, Maciej Marchewka, Maksymilian Taracha, Jakub Woźniak, Jakub Sygitowicz, Paweł Szczepaniak, Antoni Milczarski (libero), oraz Łukasz Zugaj (kapitan), Jakub Nieora, Jakub Gontarz, Kacper Szwajkowski i Paweł Rutecki (libero). Trener - Kamil Majewski.
Wyniki pozostałych spotkań I kolejki:
- PSG KPS Siedlce II - UKS Orlęta Raszyn 1:3
- UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów - MOS Iskra Warszawa 3:2
- RAS 6 Szydłowiec - SPS Radmot Jedlińsk 3:0
- iProArt Huragan Stare Babice - UKS Herkules Sulejówek 3:2
Kolejnym przeciwnikiem belskiej ProNutivy będzie PSG KPS Siedlce II. Zapraszamy na mecz do belskiej hali GOSiR w najbliższą niedzielę 15 października 2023 roku godzina 18:00.