SAD TEAM MISTRZEM BELSKIEJ LIGI SIATKÓWKI SEZONU 2022/2023 !

Data: 22.05.2023 r., godz. 17.00    307
Final Four BLS dla Sad Team
Po całorocznych zmaganiach, w niedzielę 21 maja 2023 roku doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w Belskiej Lidze Siatkówki. W turnieju finałowym spotkały się cztery najlepsze drużyny sezonu 2022/23. O zestawieniu par półfinałowych zadecydowały miejsca po fazie zasadniczej i tak w pierwszym meczu liderujący Marceli Team spotkał się z Setkarzami (czwarte miejsce). Mecz tylko w pierwszym secie był wyrównany, a następne partie zdecydowanie wygrała ekipa Marceli Team.
Marceli Team - Setkarze 3:0 (25;23, 25:12, 25:21)

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim półfinale w którym ubiegłoroczny zwycięzca AS Galaktikos zmierzył się z Sad Team-em. Dwa pierwsze sety padły łupem Galaktikos, którzy prezentowali lepszą organizację i jakość gry. W kolejny odsłonach doszło do nieoczekiwanego zwrotu i młoda drużyna Sad Team odrobiła straty wygrywając dwa kolejne sety, doprowadzając do tie-breaka. W decydującym piątym secie po niezwykle wyrównanej i zaciętej grze zwyciężyli podopieczni Seweryna Szelągowskiego zapewniając sobie miejsce w finale niedzielnej imprezy.
AS Galaktikos - Sad Team 2:3 (25:18, 25:22, 21:25, 20:25, 15:17)

Kolejne nieoczekiwane rozstrzygnięcie zapadło w meczu o trzecie miejsce. Faworyzowana drużyna Galaktikos w trzech setach uległa Setkarzom. W pierwszych dwóch partiach mecz był niezwykle wyrównany, a o końcowe wygranej decydowały pojedyncze akcje i umiejętności indywidualne zawodników. W trzecim secie podmęczeni po poprzednim meczu Galaktikos nie potrafili nawiązać równorzędnej walki i zdecydowanie przegrali do 10.
Setkarze - AS Galaktikos 3:0 (25:20, 31:29, 25:10)

W niedzielnym Final Four spotkały się Marceli Team i Sad Team, które w sezonie zasadniczym zaliczyły remis w bezpośrednich starciach. Pierwszy mecz 3:0 wygrał Marceli Team, a spotkanie rundy rewanżowej 3:1 Sad Team. W meczu o mistrzostwo BLS lepiej zaprezentowali się zawodnicy Sad Team, którzy pokazali kombinacyjną, a co ważniejsze skuteczną grę. Mecz jak przystało na finał rozgrywek obfitował w wiele ciekawych akcji i stał na bardzo wysokim sportowym poziomie.
Marceli Team - Sad Team 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)

Najlepsze drużyny turnieju nagrodzone zostały pucharami i medalami, które wręczył Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski. Najlepszym zawodnikiem Final Four (MVP) wybrany został Michał Maciejczyk z Sad Team-u. Okolicznościową statuetkę za indywidualne osiągnięcie wręczył prezes ProNutiva SKK Belsk Duży - Krzysztof Małachowski. Szczególne podziękowania dla Pani Igi Czernickiej, która przy wsparciu Tomasz Wesołowskiego sędziowała wszystkie ligowe mecze wykazując się wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem. Serdecznie zapraszamy sympatyków siatkówki na piątą edycję Belskiej Ligi Siatkówki, której inauguracja przewidziana jest na jesień bieżącego roku. Sezon ligowy 2023/2024 poprzedzony zostanie spotkaniem organizacyjnym na którym omówione zostaną ewentualne zmiany regulaminu i zasady przystąpienia do rozgrywek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników i kibiców za wiele siatkarskich emocji i walkę w duchu fair-play.