Kolejny ciężki pojedynek siatkarzy ProNutivy

Data: 06.02.2023 r., godz. 09.00    338
Siatkarze z Belska Dużego przegrywają po tie-breaku z Ostrołęką
W sobotę 4 lutego kibice zebrani w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce zobaczyli ciekawe i emocjonujące widowisko w wykonaniu czołowych drużyn 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn. W meczu na szczycie zajmujący trzecie miejsce SPS Volley Ostrołęka podejmował wicelidera ProNutivę SKK Belsk Duży. Wynik meczu sąsiadujących w tabeli drużyn może mieć znaczenie w kontekście walki o prawo gry w barażach i tym samym spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. W pierwszym secie nieznaczną przewagę uzyskali gospodarze (5:3, 10:8), ale konsekwentna i pewna gra belszczan doprowadziła do odrobienia strat (13:13) i wyjścia na prowadzenie (15:19). Pierwsżą odsłonę skutecznym atakiem ze środka zakończył Maksymilian Taracha (19:25). W drugim secie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi (14:14, 18:18), ale w końcówce większą jakość pokazali gospodarze, którzy punktowym blokiem zamknęli seta do 21. Podobnie wyrównany przebeg miała trzecia odsłona (13:15, 21:21). Tym razem w decydujących momentach większą skutecznością wykazali się goście z Belska Dużego. Seta zakończył po efektownym obiciu potrójnego bloku Łukasz Zugaj (23:25). Ostrołęczanie w kolejnej odsłonie walczyli o pozostanie w meczu i zadanie wykonali celująco. Po błędach w przyjęciu i nieskuteczności w ataku siatkarzy ProNutivy, gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (7:3, 10:6). Czwartą odsłonę miejscowi zakończyli asem serwisowym zwyciężając zdecydowanie do 13. O zwycięstwie w meczu miał zdecydować tie-break w który zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy SPS-u (6:0). Ambitna gra podopiecznych trenera Kamila Majewskiego doprowadziła do odrobienia kilku punktów (12:9, 13:10), ale ostatecznie ze zwycięstwa w całym meczu mogli cieszyć się siatkarze z Ostrołęki. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył atakiem  z prawego skrzydła Patryk Brzostek, który wybrany został MVP spotkania. Ekipa ProNutivy kolejny raz po wyrównanej walce uległa w meczu na szczycie, ale cieszy stabilna forma, atmosfera w drużynie i umiejętność mobilizacji do gry z trudnymi przeciwnikami. Następny mecz zespół z Belska Dużego rozegra 5 marca, na wyjeździe, z Herkulesem Sulejówek.
SPS Volley Ostrołęka - ProNutiva SKK Belsk Duży 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 25:13, 15:12)