Podział punktów w meczu na szczycie

Data: 23.01.2023 r., godz. 16.30    527
Kolejna pięciosetówka siatkarzy ProNutivy
W XI kolejce 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn doszło do spotkania na szczycie. Lider tabeli zespół Polcanex Kobyłka podejmował we własnej hali wicelidera drużynę ProNutiva SKK Belsk Duży. Zgodnie z przewidywaniami mecz był hitem kolejki i dostarczył wiele siatkarskich emocji, zwrotów akcji i dramaturgi. W pierwszym secie do stanu 15:14 żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi i mecz toczył się "punkt za punkt". W decydujących momentach belszczanie stracili jakość przyjęcia co wykorzystali gospodarze odskakując na kilka piłek (18:13, 22:16). Po udanym ataku z prawego skrzydła set zakończył się wynikiem 25:18. Podobny przebieg miała druga partia. Gospodarze dzięki powtarzalnej i agresywnej zagrywce szybko wypracowali przewagę i kontrolowali przebieg meczu (11:8, 15:11). Niewiele pomogła zmiana rozgywającego w belskiej drużynie i po asie serwisowym Bartłomieja Bujniaka, miejscowi zakończyli seta do 16. Początek trzeciej odsłony również należał do siatkarzy z Kobyłki. Dzięki agresywnej zagrywce Sebastiana Wojtasiaka gospodarze wyszli na prowadzenie 4:1 i nic nie wskazywało, że mecz zmieni swój dotychczasowy przebieg. Z biegiem czasu goście znacząco poprawili grę w przyjęciu, ale co ważniejsze bronili wiele piłek i potrafili kończyć akcje z kontry. Przy stanie 7:9 o pierwszy czas w meczu poprosił trener Łukasz Wasąg, ale obraz spotkania się nie zmienił. Po skutecznym ataku ze środka Dominika Kowalczyka i punktowym bloku Łukasza Zugaja belszczanie wyszli na prowadzenie 11:16. Gospodarze próbowali odrabiać straty (18:20), o kolejny time-out poprosił trener Wasąg, ale rozpędzeni siatkarze ProNutivy nie wypuścili zwycięstwa, wygrywając do 20. Początek czwartego seta to gra punkt za punkt (7:7, 11:11, 13:13). Po autowym ataku gospodarzy i punktowym bloku Łukasza Zugaja goście z Belska Dużego zbudowali lekką przewagę (13:16, 17:20) i nie pozwolili rozwinąć się miejscowym. Seta efektowym atakiem ze środka zakończył Jakub Nieora (21:25) i pewnym stało się, że drużyny podzielą się  punktami. W tiebreak, dzięki pewnej zagrywce i asie Jakuba Nieory, lepej weszli belszczanie (1:5). Udane ataki Pawła Sęka i Łukasza Zugaja doprowadziły do wyniku 6:10, 9:13 i wydawało się, że dwa punkty za zwycięstwo pojazdą do Belska Dużego. Przy stanie 10:14 siatkarze z Kobyłki mogli liczyć tylko na cud ... który się wydarzył. Kolejne niewykorzystane piłki meczowe po stronie przyjezdnych, zachęciły gospodarzy do walki, którzy doprowadzili do wyniku 14:14. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi wygrywając 17:15 i cały mecz 3:2. Pomimo przegranej, duże uznanie dla podopiecznych trenera Kamila Majewskiego, którzy potrafili odwrócić losy meczu, a przede wszystkim zmienić obraz gry z pierwszych setów i zmusić do maksymalnej mobilizacji faworyzowanych gospodarzy. Spośród aktorów niedzielnego widowiska zdecydowanie najgorzej zaprezentowali się sędziowie, którzy dzięki niezrozumiałym decyzjom wprowadzali niepotrzebną nerwowość wśród zawodników.
Polcanex Kobyłka - ProNutiva SKK Belsk Duży 3:2 (25:18, 25:16, 20:25, 21:25, 17:15)
Przebieg meczu:

I set - 5:2,10:9,15:14,20:16,25:18
II set - 5:4,10:8,15:9,20:16,25:16
III set - 5:3,7:10,12:15,18:20,20:25
IV set - 5:4,8:10,13:15,17:20,21:25
V set - 1:5,6:10,9:13,17:15
Skład ProNutivy: 11 Jan Sosnowski, 12 Dominik Kowalczyk, 14 Paweł Sęk, 15 Jakub Nieora, 1 Rafał Pałuba, 27 Łukasz Zugaj, 33 Antoni Milczarski - libero oraz Maksymilian Taracha, Marek Trzaska, Robert Marcinkiewicz, Paweł Rutecki, Kamil Kurkowski.
Zespół sędziowski:
I sędzia - Robert Komornicki
II sędzia - Łukasz Makowski
sekretarz - Adam Żelazny
Kolejny mecz siatkarze ProNutivy rozegrają w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godz. 17:00. W  belskiej hali GOSiR podejmą ostatni w tabeli ŻSS Len Żyrardów.