Rewanż dla Jedlińska

Data: 13.05.2022 r., godz. 10.00    445
Udany rewanż siatkarzy Radmotu Jedlińsk w play-offach
Siatkarze Volley SKK Belsk Duży już w miniony czwartek mogli zapewnić sobie awans do III ligi. Po zwycięstwie na własnym parkiecie belszczanie udali się na mecz rewanżowy do Jedlińska. Mocno zmotywowani gospodarze postanowili nie odpuszczać i na mecz rewanżowy poczynili znaczące wzmocnienia. Na parkiecie m. in. mogliśmy zobaczyć zawodników z Plus Ligi (Masłowski i Firszt z Cerradu Czarnych Radom).Pierwszy set to wyrównana gra do stanu 10:10. Goście w tej fazie meczu popełniali błędy w zagrywce, ale potrafili skutecznie kończyć akcje i wypracować przewagę 12:16, a po asie Szumielewicza 16:23. Ostatecznie zawodnicy Volley SKK zamknęli seta do 21. W drugiej odsłonie do stanu 17:17 żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. W decydujęcej fazie seta jedlińszczanie odjechali na dwa punkty, ale po asie serwisowym Szumielewicza ponownie był remis 23:23. W grze na przewagi więcej szczęścia mieli gospodarze, którzy wygrali do 25. W trzeciej partii podopieczni trenera Skroka od początku zbudowali solidną przewagę 5:1, 15:8, której nie zaprzepaścili. Belszczanie zdołali odrobić kilka punków, ale finalnie uzbierali tylko 19 oczek. W czwartej odsłonie role się odwróciły i to goście dzięki skutecznej grze w przyjęciu i rozegraniu ustawili przebieg seta 2:5, 8:15 wygrywając ostatecznie do 17 i doprowadzając do tie-breaka. Piąty set był wyrównany jedynie do stanu 2:2. Dzięki fenomenalnej grze Gajdka i Masłowskiego gospodarze wypracowali przewagę 5:2, a po czerwonej kartce dla Szumielewicza 7:2. Belszczanie nie mogli odnaleźć rytmu gry i ulegli do 5, a w całym meczu 3:2.
Mecz stał na wysokim sportowym poziomie do którego niestety nie dostosowali się miejscowi kibice, którzy pomylili doping z utrudnianiem gry zawodnikom gości. W meczu nie pomagała również szkolna sala gimanstyczna, która ogarniczała możliwość swobodnej i bezpiecznej gry oraz rozdziału kibiców od zawodników. W fazie finałowej play-off stan rywalizacji 1:1 i kolejny mecz ponownie w Jedlińsku. Zapraszamy kibiców i sympatyków drużyny z Belska Dużego do ZSP w Jedlińsku ul. Konopnickiej 2 na mecz dycydujący o awansie do III ligi.
SPS Radmot Jedlińsk - Volley SKK Belsk Duży 3:2 (21:25, 27:25, 25:19, 17:25, 15:5)