Sensacji w Siedlcach nie było.

Data: 25.04.2022 r., godz. 11.00    546
Volley SKK pewnie wygrywa z KPS Siedlce II.
W niedziele 24 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00 w siedleckiej hali ARMS doszło do meczu rewanżowego pierwszej fazy play-off. Rezerwy pierwszoligowego KPS-u podejmowały Volley SKK Belsk Duży, a stawką meczu było wejście do finału baraży o III ligę. W pierwszym spotkaniu lepsi byli belszczanie, którzy wzmocnieni kadrowo pewnie wygrali za trzy punkty. Tym samym do sukcesu, podopieczni trenera Trzcińskiego, potrzebowali wygrania dwóch setów. W pierwszej odsłonie od początku belszczanie narzucili swój styl gry i wypracowali niewielką przewagę 3:5, 13:15. W drugiej fazie seta gospodarze dopowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 20:18. Końcówka należała do gości, którzy dzięki pewnej grze na zagrywce i w ataku zwyciężyli do 23. Drugi set to kapitalna gra belszczan, którzy pozwolili gospodarzom uzbierać jedynie 17 punktów. W tej fazie meczu funkcjonowały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła: precyzyjne przyjęcie i rozegranie, efektywna gra w obronie oraz skuteczny atak. Po dwóch wygranych setach, pewni awansu zawodnicy Volley SKK nie odpuścili w trzecim secie i wygrali do 20, a cały mecz zamknęli za trzy punkty. Ostatnim przeciwnikiem na drodze do awansu będzie zespół SPS Radmot Jedlińsk czy dobrzy znajomi z rundy zasadniczej. Nowego trzecioligowca poznamy do końca maja i mamy nadzieje, że szczęście uśmiechnie się do siatkarzy z Belska Dużego. Sczególne podziękowania dla zaprzyjaźnionych i niezawodnych kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego, ktorzy dzielnie wspierali drużynę w Siedlcach.
KPS Siedlce II - Volley SKK Belsk Duży 0:3 (23:25,17:25,20:25)
Stan rywalizacji 2:0 dla Volley SKK i awans do rundy finałowej play-off.