Zacięte spotkanie siatkarzy na zakończenie rundy zasadniczej

Data: 04.04.2022 r., godz. 16.45    436
W spotkaniu kończącym rundę zasadniczą Belsk Duży lepszy od Raszyna.
W meczu kończącym rundę zasadniczą sezonu 2021/2022 siatkarzy miejscowy Volley SKK podejmował UKS Orlęta Raszyn. W niedzielne popołudnie w hali belskiego GOSiR-u doszło do konfrontacji sąsiadów z ligowej tabeli. Gospodarze zajmujący czwarte miejce z zagwarantowanym udziałem w fazie play-off i piąta drużyna IV ligi z szansą tylko na poprawienie statystyki punktowej. W pierwszej odsłonie od stanu 8:8 gospodarze systematycznie budowali przewagę 13:9, 17:12 i pewnie zwyciężyli do 20. Drugi set to kopia poprzedniej odsłony tylko w zmienionych rolach. Raszynianie w połowie seta prowadzili już 9:13, 15:20 i zasłużenie wygrali do 18. Belszczanie razili bardzo słabym przyjęciem i brakiem skuteczności w ataku. Trzeci set zapowiadał łatwą wygraną gospodarzy, którzy prowadzili już 6:2, 10:6 i nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki. Goście doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 14:16 i od stanu 21:21 wynik seta był sprawą otwartą. W końcówce, kolejny raz, fenomenalną pracę na zagrywce wykonał Kuba Woźniak, który wyprowadził belszczan na prowadzenie 24:21 i znacząco przyczynił się do wygrania tej odsłony. Czwarty set przypomniał o starych słabościach podopiecznych trenera Trzcińskiego. Belszczanie nie potrafili utrzymać przyjęcia, szwankowało rozegranie, a niemalże każdy atak gości kończył się zdobyciem punktu. Ostatcznie belszczanie ulegli do 22 i o wyniku meczu miał zadecydowć tie-break. W piątą partię lepiej weszli siatkarze Volley SKK, którzy od początku zbudowali solidną przewagę 3:0, 5:1, 7:2. Goście sukcesywnie odrabiali straty i złapali kontakt przy stanie 8:7, ale był to ostatni pozytywny akcent. W końcówce seta ponownie w polu zagrywki doskonale spisał się Kuba Woźniak i belszczanie prowadzili już 13:8, a seta zamknęli do 9. Ostatecznie po bardzo wyrównanym meczu, gospodarze zainkasowali 2 punkty i zakończyli ligowe rozgrywki z bilansem szesnastu wygranych i sześciu porażek. Zawodnicy Volley SKK zakończyli rundę zasadniczą na czwartym miejscu, które uprawnia do gry w barażach o III ligę. Przeciwnikiem belszczan będzie zespół KPS Siedlce II, który zwyciężył rywalizację w grupie B IV ligi z bilansem osiemnastu zwycięstw i dwóch porażek. Pierwszy mecz play-offu rozegrany zostanie w Belsku Dużym (termin w trakcie uzgodnień), a rewanż na parkiecie rywala.
Volley SKK Belsk Duży - UKS Orlęta Raszyn 3:2 (25:20,18:25,25:22,22:25,15:9)