Zdecydowane zwycięstwo Volley SKK z ProMotorem Gózd.

Data: 28.02.2022 r., godz. 16.00    383
Volley SKK Belsk Duży pewnie zwycięża ProMotor Gózd w IV lidze siatkarzy.
W 17. kolejce IV ligi siatkarzy miejscowy Volley SKK podejmował drużynę ProMotor Gózd. Gospodarze z bilansem trzynastu wygranych i trzech porażek stawiani byli w roli murowanych faworytów. Przyjezdni to solidna ekipa, która na koncie miała siedem wygranych i dziewięć porażek. W pierwszej odsłonie, zgodnie z przewidywaniami, podopieczni trenera Trzcińskiego narzucili swój styl gry i całkowicie zdominowali przeciwników. Szybko wypracowana przewaga punktowa 8:3, 11:4 dała komfort gry na luzie, ale z pełną koncentracją i jakością.W tej fazie meczu miejscowym wychodziło praktycznie wszystko, a goście występowali jedynie w roli statystów. Ostatecznie belszczanie zamknęli seta do 8 i objęli prowadzenie w meczu. Drugi set to niemalże kopia poprzedniej partii. Po względnie wyrównanym początku zespół z Belska Duża ponownie wypracował przewagę 13:7, 22:11 i dominował w każdym elemencie gry. Goście nie umieli skutecznie przeciwstawić się grającym z polotem belszczanom i ulegli do 13. W początkowej fazie  trzeciego seta zawodnicy ProMotora po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie 4:5, a w końcówce prowadzili nawet 18:20. Sensacji jednak nie było bo ekipa Volley SKK w decydujących momentach pokazała wyższą kulturę i jakość gry i wygrała do 22, a całe spotkanie 3:0.
Volley SKK Belsk Duży - ProMotor Gózd 3:0 (25:8, 25:13, 25:22)
W drugim secie na parkiecie belskiej hali GOSiR w ekipie gospodarzy zadebiutował Daniel Rosa, który przez siedem lat był filarem siatkarskiej Legii Warszawa i wywalczył z tym zespołem awans do I ligi. Grający na pozycji środkowego były zawodnik m. in. Legii Warszawa i Campera Wyszków, jak sądzimy, będzie znaczącym wzmocnieniem belszczan w kontekście baraży promujących do gry w III lidze. W niedzielne popołudnie po raz pierwszy podopieczni trenera Trzcińskiego dopingowani byli przez zorganizowaną grupę miejscowych kibiców wyposażonych w bęben i trąbkę. Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców za stworzenie sportowej atmosfery, która z pewnością przełożyła się na fenomenalny występ drużyny i pewną wygraną. Kolejny mecz zespół Volley SKK rozegra na wyjeździe 5 marca z KKS Kozienice II, a 13 marca na własnym parkiecie z SPS Radmot Jedlińsk.