Belska Liga Siatkówki - 7. kolejka

Data: 21.02.2022 r., godz. 16.00    580
Runda zasadnicza BLS, czyli półmetek rozgrywek za nami.
Runda zasadnicza Belskiej Ligi Siatkówki za nami. W piątkowym meczu doszło do spotkania na szczycie, wicelider Sad Team podejmował czwarty zespół ligi Fanatyków Wolejbolu. Pierwsze dwa sety to zacięta gra "punkt za punkt" w których rozstrzygnięcia zapadały na przewagi. W pierwszym do 24 zwyciężył Sad Team, a w drugim do 25 Fanatycy, doprowadzając do wyrównania stanu meczu 1:1. W trzecim i czwartym secie nieznaczną przewagę potrafili wypracować faworyci, którzy wygrali te partie odpowiednio do 20 i 17. Spotkanie stało na wysokim poziomie i pokazało duży potencjał zespołów.
Sad Team - Fanatycy Wolejbolu 3:1 (26:24, 25:27, 25:20, 25:17)

Z zaplanowanych na niedzielę trzech spotkań odbyło się tylko jedno. Zero Pojęcia oddało walkowerem punkty ekipie Marceli Team, a GAB przełożyli spotkanie  z Galaktikosem na poniedziałek. W jedynym rozegramym meczu lider BLS Setkarze podejmował przedostatnią drużynę FC NicNieWygramy. Zgodnie z przewidywaniem faworyci nie zawiedli i pewnie zwyciężyli w trzech setach. Jedynie w pierwszej partii FC NNW postraszyli lidera i toczyli równorzędną walkę, ostatcznie przegrywając do 18. W trzeciej odsłonie na parkiecie po stronie Setkarzy w wyjściowej "szóstce" zagrały trzy zawodniczki, króre m. in. dzięki fenomanalnej zagrywce Magdy Kaźmierskiej ( dziewięć punktowych zagrywek !!!) zamknęły seta do 12.
FC NNW - Setkarze 0:3 (18:25, 11:25, 12:25)

W spotkaniu zamykającym rundę zasadniczą trzeci zespół ligi Galaktikos gładko, bez straty seta, rozprawił sie z ekipą GAB zapisując na swoim koncie cenne trzy punkty.
GAB - Galaktikos 0:3 (10:25, 9:25, 10:25)
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej przyniosła lekkie przetasowania w ligowej tabeli. Na fotel wicelidera wrócił Galaktikos i z miejsca szóstego na czwarte awansował Marceli Team. Na półmetku rozgrywek uwidoczniły się różnice w potencjale poszczególnych drużyn. Pierwsza trójka to zespoły z kompletami zwycięstw i solidnym zapleczem kadrowym. Pozostała piątka to ekipy lekko odstające od liderów, ale stale czyniące postępy i podnoszące sportowy poziom. Do zakończenia ligi pozostaje do rozegrania 28 spotkań i sprawa końcowego zwycięstwa w III edycji BLS pozostaje otwarta.