Pewna wygrana Belska w IV lidze siatkarzy.

Data: 24.01.2022 r., godz. 16.30    557
Volley SKK Belsk Duży wygrywa z KS Grom Przytyk w 13. kolejce IV ligi MWZPS.
13. kolejka IV ligi siatkarzy okazała się bardzo szczęśliwa dla ekipy Volley SKK Belsk Duży. Gospodarze podejmowali przedostatni zespół tabeli KS Grom Przytyk, który w dotychczasowych rozgrywkach zgromadził jedynie 3 punkty. Zgodnie z przewidywaniami w roli zdecydowanych faworytów wystąpili miejscowi, którzy nie zwykli gubić punktów z niżej notowanymi rywalami. W pierwszej odsłonie belszczanie szybko zyskali kilkupunktową przewagę 7:3, 13:6 i w pełni przejęli kontrolę nad meczem. Ostatecznie goście w tej parti zdołali "uzbierać" 13 punktów. W drugim secie podopieczni trenera Trzcińskiego  od początku wypracowali przewagę i w pełni kontrolowali grę. Lekka dekoncentacja przyszła przy stanie 24:12, gdzie miejscowi w żaden sposób nie mogli zakończyć seta i stracili z rzędu pięć punktów. W trzeciej odsłonie, podobnie jak w poprzednich partiach, od początku inicjatywe przejęli gospodarze 8:4, 13:4 i 22:13 i zakończyli seta do 16. Na uwagę zasługuje dobry mecz rozegrany przez kapitana drużyny z Belska Marka Trzaskę, który raził przeciwników mocną zagrywką i kończył wiele akcji w ataku. Z uwagi na problemy kadrowe w nowej roli zadebiutował Sebastian Bitner, który wystąpił na pozycji libero. Niedzielna wygrana była 9 w sezonie co przełożyło się na 29 zdobytych punktów i pewne czwarte miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę 30 stycznia 2022 roku  drużyna Volley SKK Belsk Duży rozegra wyjazdowy mecz z UKS Olimp Skaryszew. W belskiej hali GOSiR podopieczni trenera Trzcińskiego najbliższy mecz rozegrają dopiero 13 lutego 2022 roku o godz. 15:00. Przeciwnikiem miejscowych będzie zajmujący obecnie 10 miejsce tabeli GKS Jastrzębia.
Volley SKK Belsk Duży - KS Grom Przytyk 3:0 (25:13, 25:17, 25:16)