Derby dla Belsk Dużego

Data: 17.01.2022 r., godz. 18.00    511
Volley SKK Belsk Duży kolejny raz lepszy w derbach powiatu grójckiego.
Derby powiatu grójeckiego rozpoczęły rundę rewanżową IV ligi siatkarzy. W niedziele 16 stycznia 2022 roku zespół Volley SKK Belsk Duży na wyjeździe zmierzył się z sąsiadami zza miedzy  GKS-em Yabu Sadownik Błędów. W poprzedniej rundzie belszczanie dopiero w tie-breaku pokonali przeciwników i niespodziewanie zgubili cenne punkty. W ligowej tabeli zespoły dzielą jedynie dwa miejsca, ale znacząca jest róznica punktowa i bilans rozegranych spotkań. W pierwszym secie podopieczni trenera Trzcińskiego szybko zbudowali przewagę punktową i kontrolowali grę ostatecznie wygrywając do 21. Druga partia to popis gry zawodników Volley SKK. Precyzyjne przyjęcie i  rozegranie oraz skuteczny atak pokazało kto rządzi w Błędowie. Miejscowi w tym secie zdołali uzbierać jedynie 13 punktów i równie jak goście ucieszyli się z zakończenia seta. Trzecią odsłonę zawodnicy z Błędowa rozpoczęli od niespodziewanego prowadzenia 5:2, ale z czasem wszystko wróciło do normy i belszczanie wyszli na prowadzenie 13:15. Końcówka seta to lekkie rozluźnienie belszczan, ale zakończone sukcesem i wygraną do 23. Ostatecznie zawodnicy Volley SKK Belsk Duży "za trzy punkty" pokonali GKS Yabu Sadownik Błędów i poprawili bilans czwartoligowych spotań między zespołami na 4:0.
Dla belszcan było to ósme zwycięstwo w sezonie i umocnienie się w grupie zespołów aspirujących do gry o III ligę. Kolejny meczy ekipa Volley SKK rozegra w belskiej hali GOSiR już w najbliższą niedzielę 23 stycznia 2022 roku o godz. 17.00 z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli KS Grom Przytyk.