Belska Liga Siatkówki - 4. kolejka

Data: 10.01.2022 r., godz. 17.00    705
Zmiana na fotelu lidera w BLS.
Po przerwie świąteczno - noworocznej wznowiła rozgrywki Belska Liga Siatkówki czyli projekt belskiego GOSiR-u adresowany dla pasjonatów  siatkówki w każdym wieku. W niedziele 9 stycznia b. r. ponownie spotkały się siatkarskie zespoły, które rywalizowały w 4. kolejce BLS. W pierwszym meczu doszło do starcia trzeciej z czwartą drużyną ligi. Po wyrównanym pojedynku Sad Team pokonał "za trzy punkty" zespół Marceli Team, który pomimo kłopotów kadrowych i kontuzji zdołał prowadzić równorzędną grę i "urwać" przeciwnikom jednego seta.
Marceli Team - Sad Team 1:3 (22:25, 24:26, 25:17, 23:25)

W drugim spotkaniu Fanatycy Wolejbolu nie dali żadnych szans ekipie FC NNW i pewnie zainkasowali trzy punkty. Mecz był jednostronnym widowiskiem, a zwycięstwo Fanatyków nie było zagrożone w żadnej fazie meczu.
Fanatycy Wolejbolu - FC NicNieWygramy 3:0 (25:11, 25:6, 25:16)

Podobny przebieg miał trzeci mecz w którym GAB ulegli zespołowi Zero Pojęcia. W najbardziej wyrównanym secie przegrana drużyna zdołała "uzbierać 19 punktów, a pozostałe partie przegrała kolejno do 13 i 14.
GAB - Zero Pojęcia 0:3 (13:25, 19:25, 14:25)

Hitem 4. kolejki był mecz liderujących Setkarzy z zajmującymi drugie miejsce Galaktikos. W tegorocznych rozgrywkach żadna z drużyn nie poniosła porażki, a dodatkowo liderzy wszystkie spotkania wygrywali bez straty seta. W pierwszej parti żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi i o wygranej zdecydowała gra na przewagi. W końcówce seta więcej jakości i spokoju  wykazali Galaktikos i wygrali do 25. W drugim i trzecim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 10:10, a następnie znaczącą przewagę potrafili wypracować Galaktikos, którzy wygrali te partie odpowiednio do 17 i 15. Dotychczasowym liderom nie pomogły nowe stroje i po raz pierwszy zmuszeni byli zejść z parkietu w roli pokonanych. Tym samym po czterech kolejkach spotkań nowym liderem została drużyna AS Galaktikos.
Setkarze - Galaktikos 0:3 (25:27, 17:25, 15:25)

Już w najbliższą niedziele 16 stycznia b. r. zapraszamy kibiców siatkówki w amatorskim wydaniu na 5. kolejkę BLS - rozpoczynamy od godziny 12:00.
Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli zbiórkę pieniężną na rzecz Karola Kuźmy oraz zachęcają do pomocy poprzez zbiórkę internetową na www.siepomaga.pl/ratuj-karola.