Volley SKK przegrywa po zaciętym meczu z wiceliderem IV ligi siatkarzy

Data: 18.12.2021 r., godz. 12.00    522
Kolejny zacięty mecz siatkarzy Volley SKK Belsk Duży
W nietypowym terminie (piątek godz. 19:30) miejscowy Volley SKK podejmował kolejny zespół pretendujący do walki o III ligę. Tym razem do Belska Dużego przyjechała ekipa UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Goście z bilansem siedem wygranych i jedna porażka zajmowali drugie miejsce w IV lidze MWZPS. Miejscowi po przegranej w poprzedniej kolejce z Szydłowcem spadli na piątem miejsce w tabeli. Dodatkowo goście w poprzednej kolejce nadspodziewanie "głodko" ulegli ekipie z Jedlińska i chcieli udowodnić, że poprzednie spotkanie było jedynie wypadkiem przy pracy. W mecz lepiej weszli zawodnicy z Mszczonowa, którzy w pierwszej partii wypracowali kilkupunktową przewagę i pewnie zmierzali po wygraną. W końcówce seta mejscowi częściowo odrobili straty 19:21, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gości, którzy wygrali do 20. Podobnie rozpoczął się drugi set przy stanie 5:4 gospodarze stacili cztery punkty z rzędu i musieli gonić wynik. Momentami przewaga zawodników z Mszczonowa dochodziła do siedniu punktów 10:17 i mało kto wierzył, że podopieczni trenera Trzcińskiego są w stanie odwrócić losy tego seta. Przy stanie 14:19 w polu serwisowym stanął Kuba Woźniak, który dał sygnał do walki odrabiając cztery punkty. Przyjezdni kompletnie pogubili się w grze i oddali pole siatkarzom Volley SKK, którzy zamknęli seta do 23. Trzeci set do stanu 11:11 toczył się "punkt za punkt". W drugiej fazie seta goście "odjechali" na kilka punktów 14:17 i belszczanie podobnie jak w poprzednich partiach musieli "gonić wynik". Ponownie sygnał do walki dał Kuba Woźniak, który dzięki precyzyjnej zagrywce doprowadził do remisu 17:17, a następnie skutecznym atakiem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 19:18. W tej fazie meczu na szczególne wyróżnienie zasłużył Piotr Bruszewski, który dzięki fenomenalnej grze w przyjęciu umożliwiał kolegom z zespołu precyzyjne rozegranie i skuteczne kończenie akcji. Ostatecznie belszczanie zwyciężyli w tej odsłonie do 22 zapewniając sobie minimum 1 punkt z wymagającym rywalem. W czwartym secie, podobnie jak w poprzednich, goście wypracowali kilka punków przewagi 1:5, 8:13 i wszystko wskazywało, że rozstrzygnięcie nastąpi w tie-breaku. Po czerwonej kartce dla zawodnika z Mszczonowa miejscowi doprowadzili do remisu 16:16 i wynik meczu w dalszym ciągu był sprawą otwartą. Goście konsekwentnie ryzykowali zagrywką i kończyli akcje środkiem co przełożyło się na wygraną do 22 i o zwycięstwie w całym meczu miał zadecydować tie-break. Zgodnie ze scenariuszem piątkowego wieczoru mszczonowianie uzyskali przewagę 3:6, 5:8, a miejscowi skutecznie gonili doprowadzając do remisu 10:10. W decydujących momentach piątego seta więcej jakości zachowali goście, którzy wygrali do 13 i wywieźli z Belska cenne 2 punkty. Ekipa Volley SKK zainkasowała kolejny punkt po zaciętej i wyrównanej walce z wymagającym rywalem. W dzisiejszym meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie, belszczanie pokazali, że potrafią toczyć wyrównaną walkę z najlepszymi. Zdaniem kibiców fenomenalne spotanie rozegrał libero Piotr Bruszewski i Kuba Woźniak, który w trudnych momentach potrafił zaryzykować i "pociągnąć" gre drużyny.
Volley SKK Belsk Duży - UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 2:3 (20:25, 25:23, 25:22, 22:25, 13:15)
Skład wyjściowy Volley SKK - Kamil Kurkowski, Kuba Sakowski, Maciej Rycerz, Kuba Woźniak, Antek Milczarski, Sebastian Bitner, Piotr Bruszewski - libero. Trener Kamil Trzciński.
Skład wyjściowy UKS Olimpijczyk Mszczonów - Michał Kiełbasa, Igor Ciniewski, Jan Marat, Damian Szachowicz, Michał Gmórek, Łukasz Janicki, Daniel Czrnecki - libero. Trener - Grzegorz Piątkowski
Zespół sędziowski w składzie:
- Paweł Zajc
- Artur Fokt
- Nina Sasin - sekretarz
Piątkowe spotkanie było dla Volley SKK ostatnim rozegranym przed własną publicznością w roku 2021. Ostatni mecz przed rundą rewanżową podopieczni trerera Trzcińskiego rozegrają na wyjeździe 09.01.2022 roku o godz. 12:30 z UKS Orlęta Raszyn. Będzie to starcie decydujące o zajęciu czwartego miejsca w tabeli IV ligi. Pozostaje jeszcze zaległy mecz z SPS Radmot Jedlińsk, który nie odbył się z winy drużyny przeciwnej, a o którego rozstrzygnięciu (walkower lub wyznaczenie dodatkowego terminu) zadecyduje Wydział Gier MWZPS.