Porażka Belska w IV lidze siatkarzy

Data: 14.11.2021 r., godz. 20.00    505
Siatkarze Volley SKK Belsk Duży przegywają z KS Raszyn w 5. kolejce IV ligi
Siatkarze Volley SKK Belsk Duży przegrali pierwszy mecz w IV lidze seniorów. Po czterech z rzedu wygranych miejscowi ulegli niżej notowanym rywalom z Raszyna po tie-breaku. W niedzielne popołudnie, licznie zebrani kibice, przeżyli prawdziwą huśtawkę emocji. W pierwszym secie goście całkowicie zaskoczyli miejscowych wygrywając pierwszych pięć punktów. Podopieczni trenera Trzcińskiego w żadnym fragmencie seta nie potrafili odrobić strat i ostatecznie ulegli do 21. Druga partia to koncertowa gra miejscowych, którzy zdemolowali gości z Raszyna do 10. W trzecim secie do stanu 20:12 widać było przewagę belszczan w każdym elemencie gry. Precyzyjne przyjęcie i rozegranie oraz skuteczna zagrywka to atuty, którym goście mogli przeciwstawić tylko ambitną obronę. Ostatecznie zawodnicy Volley SKK dowieźli zwycięstwo i wygrali do 20. Zebrani w belskiej hali GOSiR kibice liczyli, że czwarty set będzie formalnością i miejscowi zapewnią sobie kolejną wygraną. Do stanu 15:14 można było mieć nadzieje, że powyższy scenariusz stanie się faktem, ale miejscowi "podali rękę" gościom i w niczym nie przypominali zespołu z drugiego i trzeciego seta. Brak koncentaracji i zaangażowania spowodował, że goście z Raszyna wygrali seta do 20 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującym piątym secie tylko do stanu 2:2 miejscowi potrafili dotrzymać kroku ekipie z Raszyna. Goście do końca utrzymali kilkupunktową przewagę i nieoczekiwanie wywieźli z Belska 2 oczka. W dzisiejszym meczu nie zawiedli tylko kibice, którzy gorąco dopingowali i stanowili duże wsparcie dla miejscowych. Młody zespół z Belska kolejny raz pokazał, że ma problem z utrzymaniem koncentacji i jakości gry w decydujących momentach meczu i potrafi oddać pole przeciętnie grającym przeciwnikom.