Belska Liga Siatkówki - 1. kolejka

Data: 08.11.2021 r., godz. 18.00    669
Pierwsze rozstrzygnięcia w 1. kolejce trzeciej edycji Belskiej Ligi Siatkówki
W minioną niedzielę zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w 1. kolejce Belskiej Ligi Siatkowki. Z zaplananowanych czterech spotkań odbyły się trzy, a jedno zostało przełożone na inny termin. W tegorocznej edycji bierze udział 8 zespołów w większości to uczestnicy z poprzednich lat, ale na liście znalazły się również nowe drużyny lub pod innym szyldem. Pierwsze spotkanie Grójecka Akademia Beztalenci kontra Setkarze zakończyło się planowym zwycięstwem brązowych medalistów poprzedniej edycji. Młodzi siatkarze z Grójca jedynie w drugim secie "postawili się" faworyzowanym przeciwnikom, ale ostatecznie ulegli do 23. W setach 1 i 3 przewaga Setkarzy nie podlegała dyskusji co potwierdza osteteczny wynik odpowiednio do 8 i 11.
GAB - Setkarze 0:3 (8:25, 23:25, 11:25)

W najciekawszym spotkaniu 1. kolejki Fanatycy Wolejbolu pokonali AS Galaktikos 3:1. Mecz stał na wysokim sportowym poziomie i wydawało się srebrni medaliści poprzedniej edycji grający pod nazwą Przyjaciele, szczęśliwie doprowadzą do tie-breaka. Niestety w końcówce czwartego seta goście z Błędowa wykazali się większą skuteczności i wygrali do 23. Fanatycy Wolejbolu, mający w swoim składzie byłych czwartoligowców, pokazali się z dobrej strony i wyrastają do roli faworytów BLS.
Galaktikos - Fanatycy Wolejbolu 1:3 (21:25, 20:25, 25:16, 23:25)

W trzecim meczu doswiadczona ekipa Marceli Team za trzy punkty pokanała debiutujących na belskim parkiecie FC NicNieWygramy. Spotkanie było dość jednostronne, ale momentami widać było potencjał przegranej drużyny.
FC NicNieWygramy - Marceli Team 0:3 (12:25, 13:25, 10:25)

Ostatni mecz 1. kolejki Sad Team kontra Zero Pojęcia rozegrany zostanie najpóźniej do 15 listopada.