Derby dla Belska Dużego

Data: 11.10.2021 r., godz. 16.00    554
Zacięty mecz na inauguracje IV ligi siatkarzy
W niedzielne popołudnie, na inauguracje IV ligi siatkarzy, Volley SKK Belsk Duży podejmował GKS Yabu Sadownik Błędów. Gospodarze wzmocnieni wieloma nowymi zawodnikami stawiani byli w roli zdecydowanych faworytów. W pierwszym secie podopieczni Kamila Trzcińskiego systematycznie budowali przewagę doprowadzając do stanu 24:15 i szybkie zakończenia seta było formalnością. Goście skutecznie obroni 5 meczboli i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20. Niemoc z końcówki pierwszego seta pozostała w drugiej partii. Goście z Błędowa od pierwszych piłek budowalii przewagę i wygrali do 22. W trzeciej odsłonie miejscowi podrażnieni przegraną w poprzedniej parti zagrali skutecznie w ataku i wygrali zdecydowanie do 19. Czwarty set to również zdecydowana przewaga belszczan, ....ale tylko do stanu 20:11. Pomimo gigantycznej przewagi miejscowi "podali rękę" przeciwnikowi i seryjnie marnowali okazje na zakończenie meczu za trzy punkty. Ostatecznie zaskoczeni niieskutecznością gospodarzy, zawodnicy z Błędowa dopowadzili do stanu 24:24 oraz zdobyli kolejne punkty dające wygraną w czwartym secie. W piątej odsłonie miejscowi zagrali jak przystało na faworytów zwyciężając do 4. Analizując spotkanie z pozycji kibca można dojść do wniosku, że przed młodą drużyną z Belska Dużego jeszcze dużo pracy. Gra miejscowych momentami raziła nieskutecznością i brakiem koncentracji w kluczowych momentach meczu. Zawodnicy z Błędowa, na tle nierówno grających gospodarzy, zaprezentowali się bardzo solidnie pomimo braku znaczących wzmocnień. Pewna i skuteczna zagrywka, umiejętne wykorzystanie słabości przeciwnika oraz aktywna gra w obronie to atuty, które zaprezentowali podopieczni grającego trenera Sadownika Błędów Andrzeja Stępniaka.
Należy zaznaczyć, że mecz miał profesjonalną oprawę. Prezentacja zawodników przez spikera, muzyka oraz żywiołowy doping zaprzyjaźnionych kibiców z  Tomaszowa Mazowieckiego to obrazy godne Plus Ligi. Dla dzieci i dorosłych przygotowane zostały konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsora spotkania. Na inauguracji ligowych rozgrywek obecni byli Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski oraz Przwodniczący Rady Gminy Belsk Duży - Bogusław Sikorski, którzy otrzymali z rąk Krzysztofa Małachowskiego pamiątkowe koszulki z numerem 1 w barwach drużyny Volley SKK Belsk Duży.
Przebieg meczu:
I set: 5:5, 10:8, 15:12, 20:14, 25:20
II set: 3:5, 7:10, 12:15, 15:20, 22:25
III set: 5:3, 10:7, 15:11, 20:12, 25:19
IV set: 4:5, 10:6, 15:7, 20:11, 24:26
V set: 5:1, 10:3, 15:4
Sedziowie: I Wojciech Głód, II Sylwester Strzylak, sekretarz Joanna Dobosz.
Volley SKK Belsk Duży - GKS Yabu Sadownik Błędów 3:2 (25:20, 22:25, 25:19, 24:26, 15:4)