Sport Team Volley zwycięża 2. edycję Belskiej Ligi Siatkówki 2020/2021

Data: 28.06.2021 r., godz. 12.00    823
W wielkim fnale STV pokonuje faworyzowanych Przyjaciół
W wielkim finale Belskiej Ligi Siatkówki, będącym jednocześnie ostatnią kolejką ligowych zmagań, każda z drużyn miała coś do udowodnienia. W pierwszym meczu Setkarze gładko pokonując Grójecką Akademię Beztalenci umocnili się na trzeciej pozycji zapewniając sobie miejce na podium. Brawa należą się najsłabszej drużynie, której zawodnicy bardzo ambitnie walczyli w każdym meczu. MVP spotkania został Adam Tomczyk z drużyny Setkarzy.
Setkarze - GAB 3:0 (25:11, 25:17, 25:6)

Drugi mecz niedzielnych zmagań decydował o czwartym miejscu w lidze. Dość nieoczekiwanie Marceli Team w trzech setach pokonał drużynę Zero Pojecia zapewniają sobie miejsce tuż za podium. MVP spotkania został Marcin Sawicki z Marceli Team.
Zero Pojecia - Marceli Team 0:3 (16:25, 14:25, 20:25)

W finale decydującym o zwycięstwie w lidze spotkały się drużyny z czołówki tabeli, liderujący Przyjaciele i zajmujące 2. miejsce Sport Team Volley. Do końcowego zwycięstwa lider potrzebował jednego punktu czyli mógł sobie pozwolić na przegraną w tie-breaku. Z kolei STV zadawalało tylko zwycięstwo za trzy punkty i wtedy przy równej liczbie punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań, a ten był na korzyść wicelidera. Niedzielny wieczór był szczęśliwszy dla STV, którzy po zaciętej walce pokonali lidera. Po dwóch setach wynik brzmiał 1:1 i żadna z drużyn nie mogła być pewna końcowego sukcesu. W trzecim secie po zaciętej końcówce do 23 wygrali STV. O wszystkim zdecydowała czwarta partia w której zawodnicy STV wypracowali solidną przewagę, którą dowieźli do końca wygrywając do 18. Mecz był bardzo wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie.  Zdaniem publiczności było to zdecydowanie najlepsze widowisko w wydaniu amatorskim jakie miało miejsce w belskiej hali. MVP meczu wybrany został Łukasz Godleski reprezentujący Sport Team Volley.
Przyjaciele - Sport Team Volley 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 18:25)

Puchary i medale oraz nagrody indywidualne wręczyli Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski i Przewodniczący Rady Gminy - Bogusław Sikorski oraz Krzysztof Małachowski - prezes stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą.