Podsumowanie 9. kolejki Belskiej Ligi Siatkówki

Data: 23.06.2021 r., godz. 22.00    492
Wielkie emocje i dużo dobrej siatkówki w przedostatniej kolejce spotkań.
W przedostatniej serii spotkań Marceli Team bez straty seta pokonał Grójecką Akademię Beztalenci do 15, 19 i 11 i pozostaje w grze o czwarte miejsce.
Marceli Team - GAB 3:0 (25:15, 25:19, 25:11)

W drugim meczu wicelider STV po meczu stojącym na wysokim poziomie pokonał zespół Zero Pojęcia 3:1. W pierwszym secie niespodziewanie wygrali goście z Błędowa. Kolejne trzy partie to gra godna pretendenta do wygrania ligi w której STV zwyciężył kolejno do 21, 16 i 25. Zdaniem kibiców było to najlepsze spotkanie obydwu drużyn w tej fazie rozgrywek. Tym samym udał się rewanż STV za niespodziewaną   porażkę 2:3 jesienią ubiegłego roku.
Zero Pojęcia - Sport Team Volley 1:3 (25:21, 21:25, 16:25, 20:25)

W meczu kończącym 9. kolejkę spotkali się liderujący w tabeli Przyjaciele i zajmujący trzecią  lokatę Setkarze. Spotkanie miało ogromne znaczenie w kontekście ostatecznych roztrzygnięć w BLS. W przypadku straty  punktów przez Przyjaciół o zwycięstwie w lidze decydowałoby bezpośrednie starcie z STV. Wygrana Setkarzy natomiast spowodowałaby przesunięcie się na fotel wicelidera. W mecz lepiej weszli Setkarze, którzy wygrali pierwszego seta do 18. Do stanu 16:16 żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi, ale końcówka zdecydowanie należała do Setkarzy. W drugiej partii Setkarze dwukrotnie niwelowali pięciopunktową stratę doprowadzając w decydującej fazie seta do remisu 22:22 ostatecznie przegrywając  do 22. Trzecia i czwarta odsłona toczyła się pod dyktando Przyjaciół, ale kilkakakrotnie traciłi wypracowaną przewagę by ostatecznie wygrać do 19 i 22. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i pokazał siatkarski potencjał obydwu drużyn. Tradycyjnie wielkie brawa dla dwóch zawodniczek Setkarzy, które w wielu momentach były podporą drużyny.
Przyjaciele - Setkarze 3:1 (18:25, 25:22, 25:19, 25:22)