Zwycięstwo Setkarzy w meczu na szczycie Belskiej Ligi Siatkówki

Data: 10.06.2021 r., godz. 08.30    480
Po pięciosetowej walce Setkarze wygrywają z wyżej notowanym STV
Dużą niespodziankę sprawili Setkarze, którzy w 7. kolejce BLS nieoczekowanie wygrali z wyżej notowanym STV. Mecz rozstrzygnął tie-break co świadczy, że spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Pierwsze dwa sety, wyraźnie wygrane przez STV, nie wskazywały, że może dojść do niespodzianki. W trzecim i czwartym secie role się odwróciły i to Setkarze dominowali na parkiecie zwyciężając odpowiednio do 21 i 15. O wygranej zadecydował piąty set w którym do stanu 10:10 żadna z drużyn nie chciała "odpuścić". W końcówce tie-breaka więcej zimnej krwi zachowali Setkarze zwyciężając do 13 i w całym meczu 3:2. Spotkanie stało na wysokim poziomie i obfitowało w wiele ciekawych zagrań szczególności w ataku. W obydwu zespołach w pierwszych "szóstkach" wystąpiły panie, które tradycyjnie były wyróżniającymi się zawodniczkami i w żadnym stopniu siatkarsko nie ustępowały kolegom z drużyny. Środową porażką siatkarze STV skomplikowali sobie walkę o zwycięstwo w BLS i powiększyli stratę do liderujących Przyjaciół.
STV - Setkarze 2:3 (25:14, 25:23, 21:25, 15:25, 13:15)